Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja K: Dwa zespoły nadal bez zwycięstwa

Rosja K: Dwa zespoły nadal bez zwycięstwa

W trzeciej serii gier ligi rosyjskiej kobiet porażki doznały mistrzynie z ubiegłego sezonu – siatkarki Dinama Moskwa, które uległy Jenisejowi Krasnojarsk 0:3. Wiceliderem tabeli zostały siatkarki z Odincowa, które pokonały 3:1 Sachalin i tracą zaledwie jeden punkt do liderek z Krasnojarska. Bez zwycięstwa pozostają Dinamo-Metar Czelabińsk oraz Dinamo Krasnodar.

Od początku meczu zarysowała się przewaga ekipy z Saratowska, która uzyskała kilkupunktową przewagę i utrzymała ją do końca seta. W ataku brylowała Haley Eckerman, zawodniczka ta zdobyła 21 punktów w całym spotkaniu i miała wysoką 53-procentową skuteczność w ataku, niewiele gorsza była Anastazja Bawykina, która zdobyła 17 punktów dla Protona i miała 63-procentową skuteczność w ataku. Drugi set był jednostronnym popisem drużyny gości, przez cały czas siatkarki z Saratowska kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku, miały lepsze przyjęcie i skuteczniej atakowały. Elementy te zadecydowały o ich wygranej. W ostatnim secie tego meczu do stanu 10:6 warunki gry dyktowały siatkarki z Krasnodaru, potem do głosu doszły przyjezdne, skuteczniej spisały się w ataku i zapewniły sobie wygraną za trzy punkty. Najlepiej punktującą zawodniczką wśród gospodyń była zdobywczyni – 14 punktów Irina Smirnowa.

Dinamo Krasnodar – Proton Saratowsk 0:3
(23:25, 17:25, 21:25)

Nowym liderem tabeli została ekipa Jeniseja Krasnojarsk, pokonała ona Dinamo Moskwa 3:0. Spotkanie ułożyło się po myśli gospodyń, które narzuciły rywalkom swój styl gry, były minimalnie lepsze w ataku i uzyskały sześciopunktową przewagę (12:6), która utrzymała się do stanu 18:12. Siatkarki ze stolicy Rosji nie poddawały się i po atakach niezawodnej Natalii Gonczarowej (22 punkty w całym meczu) zbliżyły się do swoich rywalek na dwa punkty (18:20). Ostatnie słowo w tym secie należało do gospodyń, które wygrały seta i prowadziły w meczu 1:0. W drugiej partii meczu w ekipie Dinama mnożyły się błędy własne i to one w głównej mierze zadecydowały o porażce siatkarek z Moskwy. W ostatnim secie tego meczu do stanu 10:10 trwała wyrównana gra punkt za punkt, po czym do głosu doszły miejscowe siatkarki, ich grę napędziła Natalia Małych, która zdobyła 14 punktów w meczu i w znacznym stopniu przyczyniła się do wygrania tego spotkania przez swoją drużynę.

Jenisej Krasnojarsk – Dinamo Moskwa 3:0
(25:22, 25:21, 25:22)

Niespodziewanej porażki na własnym boisku doznały siatkarki Urałoczki, uległy one niemającej dotychczas żadnej zdobyczy punktowej ekipie Leningradki. Leningradka miała lepsze przyjęcie i była skuteczniejsza w ataku i elementy te w głównej mierze zadecydowały o wygranej tej ekipy. Drugi set był jednostronnym popisem ekipy gości, do stanu 11:11 trwała w miarę wyrównana gra, po czym Leningradka odrzuciła swoje rywalki od siatki, punktowała w polu zagrywki (6 asów serwisowych) i wysoko wygrała tę część meczu. Najbardziej zacięta walka miała miejsce w trzeciej odsłonie meczu, gospodynie uzyskały siedmiopunktową przewagę (16:9) i wydawało się, że są na dobrej drodze do przedłużenia rywalizacji w tym spotkaniu. Punkty dla gospodyń w ataku zdobyły Anna Klimiec (10 w całym spotkaniu) oraz Ksenia Parubiec (również 10) i wydawało się, że dojdzie do kolejnego seta. Gospodynie miały w górze kilka piłek meczowych przy stanie 24:20 oraz 25:24, nie wykorzystały ich i zemściło się to na nich, tym samym doznały one pierwszej porażki w lidze. Najwięcej punktów dla Leningradki zdobyła Marija Samojłowa – 16.

Urałoczka Jekaterynburg – Leningradka Sankt Petersburg 0:3
(22:25, 16:25, 25:27)

Nie było większych emocji w meczu pomiędzy Dinamem Kazań a Dinamem-Metarem Czelabińsk. Wszystkie trzy sety zakończyły się wyraźną przewagą gospodyń, które powetowały sobie porażkę z Dinamem Moskwa. Ekipa z Kazania była przede wszystkim skuteczniejsza w ataku i ten element w głównej mierze zadecydował o zwycięstwie tej drużyny. Tylko w drugiej partii spotkania przyjezdne zbliżyły się na dwa punkty do swoich rywalek (11:13), na więcej nie było je stać w tym meczu i zeszły z boiska pokonane. Najwięcej punktów dla Dinama zdobyła Natalia Mammadowa – 14 i miała ona 50-procentową skuteczność w ataku. Z kolei dla Metara po 8 punktów zdobyła Anastazja Skalnaja oraz Tatiana Szukina.

Dinamo Kazań – Dinamo-Metar Czelabińśk 3:0
(25:11, 25:19, 25:18)

Drużyna z Odincowa zapisała na swoje konto trzecie zwycięstwo w bieżących rozgrywkach i została wiceliderem tabeli z ośmioma punktami. Pierwszy set meczu miał niezwykle wyrównany i zacięty przebieg i dopiero w jego końcówce swoją wyższość udowodniły siatkarki z Odincowa, które były minimalnie lepsze w ataku. W drugim secie od samego początku dominowały zawodniczki Sachalina, role na boisku odwróciły się, przyjezdne częściej punktowały w ataku i to im przypadła wygrana. W dwóch kolejnych partiach tego spotkania swoją wyższość udowodniły siatkarki spod Moskwy, liderkami w ich drużynie były: Tatiana Jurinskaja – zdobywczyni 18 punktów oraz Wiktoria Russu, która zapisała na swoje konto 17 punktów. W Sachalinie najlepiej punktującą siatkarką okazała się być Jelena Litowczenko – 16 punktów.

Zariecze Odincowo – Sachalin Jużno-Sachalińsk 3:1
(25:21, 19:25, 25:20, 25:17)