Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja K: Zakończyła się runda zasadnicza

Rosja K: Zakończyła się runda zasadnicza

fot. sport-express.ru

Dobiegła do końca runda zasadnicza w lidze rosyjskiej kobiet. Z jedną porażką ligowe zmagania zakończyły siatkarki Dinama Kazań, drugie miejsce zajęło Dinamo Moskwa, a trzecie Jenisej Krasnojarsk. Ekipa ta nie rozegrała ostatniego meczu z drużyną z Jużno-Sachalińska, co sprawiło że Sachalin otrzymał trzy punkty bez gry.

Liderki tabeli siatkarki Dinama Kazań pokonały 3:1 w spotkaniu wyjazdowym Proton i z zaledwie jedną porażką zakończyły grę w rundzie zasadniczej. Pierwszą partię meczu wygrały gospodynie, popełniły mniej błędów własnych, miały nieco lepsze przyjęcie i te elementy w głównej mierze zadecydowały o ich wygranej. W kolejnych trzech partiach górą były liderki tabeli ze stolicy Tatarstanu, odrzuciły one swoje rywalki od siatki, punktowały w polu zagrywki (9 punktów) oraz w bloku (18 punktów). Grę Dinama napędziły Irina Woronkowa oraz Marina Mariuchnicz – obie zdobyły po 14 punktów. Z kolei w drużynie Protona po 12 punktów zdobył Haley Eckerman oraz Anastazja Bawykina.Proton Saratowskaja Obłast – Dinamo Kazań 1:3
(25:21, 22:25, 21:25, 18:25)

Cieniem na wyniku Jeniseja odbił się mecz w Jużno-Sachalińsku. Ekipa z Karsnojarska nie pojechała na ten mecz i oddała go walkowerem. Dla Sachalina to spotkanie miało ważne znaczenie, ponieważ siatkarki tego klubu grały o uniknięcie gry w meczach o utrzymanie, z kolei Jenisej zajął już wcześniej trzecią lokatę. Trzy punkty sprawiły, że ekipa z Dalekiego Wschodu zapewniła sobie utrzymanie.

Sachalin Jużno-Sachalińsk – Jenisej Krasnojarsk 3:0
(25:0, 25:0, 25:0)

Ważny mecz dla końcowego układu tabeli rozegrały ekipy Urałoczki oraz Zariecza. Dzięki zwycięstwu 3:1 Urałoczka zajęła czwarte miejsce po sezonie zasadniczym i w play-off zagra z Zarieczem. Po dwóch setach prowadziły gospodynie, które miały bardzo dobrze przyjęcie, punktowały w bloku i te elementy sprawiły, że prowadziły one w całym spotkaniu 2:0. W trzeciej partii spotkania do głosu doszły siatkarki spod Moskwy, które skuteczniej zagrały w ataku, liderką Zariecza była Tatjana Jurinskaja zdobywczyni 21 punktów (46% skuteczność w ataku), ale nie znalazła ona wsparcia wśród swoich koleżanek. W ostatniej partii meczu ponownie swoją wyższość udowodniły gospodynie i wygrały tego seta oraz cały mecz. Najwięcej punktów dla Urałoczki zdobyła Ksenia Parubiec – 18.

Urałoczka Jekaterynburg – Zariecze Odincowo 3:1
(25:23, 25:11, 18:25, 25:22)

Rywalki Budowlanych Łódź w Lidze Mistrzyń – siatkarki Dinama Moskwa pokonały 3:1 Leningradkę Sankt Petersburg i z drugiej pozycji przystąpią do fazy play-off. Przyjezdne wygrały pierwszą partię i można kolokwialnie stwierdzić, że na tym skończyła się ich dobra gra. W kolejnych trzech partiach dominacja i przewaga ekipy ze stolicy Rosji nie podlegała żadnej dyskusji. Dinamo odrzuciło swoje rywalki od siatki, ekipa z Moskwy 14 razy punktowała w polu zagrywki, była lepsza w ataku oraz przyjęciu i dosyć pewnie wygrała mecz. Natalia Gonczarowa grała z 47-procentową skutecznością w ataku i zdobyła 20 punktów. Z kolei w Leningradce po 10 punktów zdobyły Natalia Bobrowa oraz Anna Łuniewa.

Dinamo Moskwa – Leningradka Sankt Petersburg 3:1
(24:26, 25:12, 25:16, 25:10)

W ostatnim meczu kolejki ostatnie w tabeli Dinamo Krasnodar przegrało z walczącą o uniknięcie gry w meczach play-out ekipą z Czelabińska 0:3. Te dwie drużyny będą ze sobą rywalizowały o to, kto zostanie w lidze. W żadnym z setów gospodynie nie przekroczyły bariery 20 punktów i musiały uznać wyższość swoich rywalek. Przyjezdne były lepsze w ataku, popełniły mniej błędów własnych i zapisały na swoje konto trzy punkty. Jak się okazało, było to pyrrusowe zwycięstwo, ponieważ wcześniej Jenisej nie przystąpił do meczu z Sachalinem i tym samym ekipa z Czelabińska będzie musiała grać o utrzymanie. 16 punktów dla Metara zdobyła Inna Fomina, a dla gospodyń – Jekaterina Piupunyrowa -12.

Dinamo Krasnodar – Dinamo Metar Czelabińsk 0:3
(18:25, 19:25, 19:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi rosyjskiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved