Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja K: Urałoczka liderem, druga porażka Dinama Moskwa

Rosja K: Urałoczka liderem, druga porażka Dinama Moskwa

fot. Natalia Grabarczyk

Nie wiedzie się mistrzyniom Rosji z ubiegłego sezonu, drużyna z Moskwy doznała drugiej porażki i plasuje się w dolnych rejonach tabeli. Wiceliderem została ekipa z Jużno-Sachalińska, a trzeci jest Proton Saratowsk. Tabelę zamyka Leningradka, która nie zdobyła żadnego punktu.

Minczanka Mińsk pokonała 3:0 Zariecze Odińcowo i zajmuje siódmą lokatę w tabeli, Zariecze jest szóste. Obie drużyny mają na swoim koncie po trzy punkty. Drużyna z Białorusi w całym meczu miała lepsze przyjęcie, skuteczniej zagrała w ataku oraz bloku. W tym ostatnim elemencie zdobyła 10 punktów, podczas gdy ekipa spod Moskwy zaledwie jeden. Na przegraną zespołu Zariecza miały też wpływ błędny własne, w całym meczu zawodniczki zespołu gości popełniły ich 20. Przyjezdne postawiły większy opór swoim rywalkom w drugim i trzecim secie, ale było to za mało na dobrze dysponowaną Minczankę. Najwięcej punktów dla Minczanki zdobyły: Jekaterina Sakolczyk – 16, oraz Oksana Kowalczuk i Nadieżda Stoliar po 13. Natomiast w ekipie Zariecza najlepiej punktującą siatkarką była zdobywczyni 13 punktów Oksana Jakuszina.Nie wiedzie się mistrzyniom Rosji z ubiegłego sezonu. Siatkarki Dinama Moskwa po dwóch partiach przegrywały 0:2 i choć zdołały wygrać kolejną odsłonę, to Urałoczka Jekaterinburg zapisała na swoje konto trzy punkty i została nowym liderem tabeli. Przyjezdne były minimalnie lepsze w ataku, w przyjęciu korzystniejsze statystyki uzyskało Dinamo, ale to nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa. Motorem napędowym Urałoczki była Ksenia Parubiec, zdobywczyni 24 punktów, nieźle spisała się Anna Klimiec, która zdobyła 16 oczek. W drużynie Dinama najwięcej punktów zdobyła Natalia Gonczarowa – 24 oraz Jana Szczerban i Irina Fetisowa po 12. Dinamo zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli i ma jeden punkt na swoim koncie.

Proton Saratowsk rozpoczął mecz z Leningradką od przegranego seta, potem było już tylko lepiej dla drużyny gospodyń. Trzy punkty zdobyte w tym spotkaniu sprawiły, że ekipa z Saratowska jest na trzecim miejscu w tabeli. Drużyna znad Wołgi górowała nad swoimi rywalkami w bloku, w elemencie tym gospodynie zdobyły w całym spotkaniu 12 punktów, podczas gdy siatkarki Leningradki St-Peterburg. Miejscowe były skuteczniejsze w ataku i ten element zapewnił im końcową wygraną w całym spotkaniu. 16-punktowym dorobkiem mogła pochwalić się po tym spotkaniu Anastazja Bawykina w ekipie Protona, natomiast dla Leningradki 15 oczek zdobyła Anastacja Garelik. Leningradka zamyka ligową tabelę z zerowym dorobkiem punktowym.

W zwroty akcji obfitował mecz pomiędzy Lokomotiwem Kaliningrad a Dinamem Kazań. Drużyna ze stolicy Tatarstanu wygrała dwa pierwsze sety i nic nie zapowiadało tego, że mecz będzie toczył się dalej. Przyjezdne bardzo dobrze spisały się w przyjęciu i ataku i to zadecydowało o tym, że prowadziły 2:0. W kolejnych dwóch partiach tego spotkania do głosu doszła drużyna z Kaliningradu, odrzuciła swoje rywalki od siatki, punktowała w polu zagrywki i doprowadziła do tie-breaka. W nim błędy własne, które popełniły gospodynie, zadecydowały o ich porażce w tym spotkaniu. Najwięcej punktów dla Dinama zdobyła Irina Korolewa – 25 oraz Samanta Fabris – 27, dla Lokomotiwu Irina Worokonowa – 21. Dinamo po tym meczu ma na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę, z trzema punktami jest szóste, Lokomotiw z kolei plasuje się na czwartym miejscu z czterema punktami.

Także pięciosetowy pojedynek stoczyły ze sobą ekipy Dinama Czelabińsk oraz Jeniseja Krasnojarsk. Po dwóch partiach było 2:0 dla ekipy gości, gospodynie z Czelabińska nie dawały za wygraną. Ich grę napędziła Ksenia Smirnowa, która zdobyła w całym meczu 34 punkty. Siatkarki z Dinama dobrze zagrały w ataku i w efekcie tego doszło do remisu. W tie-breaku szala zwycięstwa przechodziła z jednej strony na drugą, ekipa gości wygrała po walce na przewagi. Dla drużyny z Krasnojarska było to pierwsze zwycięstwo w sezonie 2019/2020. Najwięcej punktów dla zespołu gości zdobyła Marta Drpa – 31. Jenisej plasuje się na miejscu 9 i ma dwa punkty, Dinamo jest przedostatnie i ma jeden punkt.

Sachalin Jużno-Sachalińsk pokonał 3:0 Dinamo Krasnodar. Dzięki temu zwycięstwu drużyna z wyspy na Oceanie Spokojnym  jest druga, ma tyle samo punktów co trzeci Proton. Z kolei ekipa znad rzeki Kubań jest ósma i ma trzy punkty w swoim dorobku. Decydującym elementem o zwycięstwie Sachalina była zagrywka, w tym elemencie zawodniczki tego klubu zdobyły siedem punktów, podczas gdy przyjezdne zaledwie jeden. Ekipa Dinama w każdym z setów wysoko postawiła poprzeczkę swoim rywalkom, ale nie wystarczyło to na wygranie choćby jednego seta. Najwięcej punktów dla Sachalina zdobyła Jewgienija Woczkariewa – 21, a dla gości Jeatarina Pipunyrowa – 12.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi rosyjskiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved