Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja K: Runda zasadnicza dobiega do końca

Rosja K: Runda zasadnicza dobiega do końca

fot. sport-express.ru

Do końca rundy zasadniczej w rosyjskiej lidze kobiet pozostała jedna kolejka. Z pierwszego miejsca do fazy play-off przystąpi Dinamo Kazań, które wygrało szesnasty mecz w sezonie. Nie wiadomo natomiast, kto zagra o utrzymanie, czy będzie to Dinamo Metar Czelabińsk czy Sachalin Jużno-Sachalińsk. Ostatnia kolejka przyniesie odpowiedź na to pytanie.

Dinamo Kazań dzięki wygranej z ekipą z Jużno-Sachalińska zapewniło sobie na jedną kolejkę przed końcem pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym. Mecz z niżej notowaną drużyną Sachalina trwał nieco ponad godzinę i zakończył się w trzech szybkich setach. Gospodynie były lepsze w każdym elemencie siatkówki i nie pozwoliły na zbyt wiele swoim rywalkom. Najwięcej punktów dla Dinama zdobyła Irina Woronkowa (14), a dla Sachalina – Jelena Litowczenko (9).Dinamo Kazań – Sachalin Jużno-Sachalińsk 3:0
(25:17, 25:16, 25:13)

Ostatnia drużyna tabeli Dinamo Krasnodar nie sprostało wyżej notowanej Urałoczce i przegrało z nią 0:3. O pierwszej partii siatkarki Dinama będą chciały jak najszybciej zapomnieć, ponieważ przegrały tę partię z kretesem i nie podjęły w niej walki. W kolejnych dwóch ekipa z Krasnodaru podjęła rywalizację, ale nie przyniosło to spodziewanych efektów. Miejscowe zawodniczki mają czego żałować, w trzeciej partii miały w górze piłki setowe i nie wykorzystały ich, w efekcie tego poniosły 16 porażkę w sezonie zasadniczym. Warto zaznaczyć, że gospodynie były lepsze w bloku, ale na niewiele się to zdało, przyjezdne miały lepsze przyjecie oraz lepiej radziły sobie w ataku, co sprawiło, że do Jekaterynburga wróciły z trzema punktami. W ekipie gospodyń 12 punktów zdobyła Andżelina Sperskajte, w Urałoczce najlepiej punktującą była Jekatierina Jewdokimowa – 13 punktów.

Dinamo Kransodar – Urałoczka Jekaterynburg 0:3
(18:25, 23:25, 26:26)

Ważną wygraną zanotowały siatkarki Leningradki, dzięki trzem punktom zdobytym w meczu z Dinamem Metar Czelabińsk zapewniły sobie grę w fazie play-off. Tylko w drugiej partii ekipa z Czelabińska zdołała przekroczyć barierę 20 punktów, w pierwszym i trzecim secie gospodynie były lepsze i dosyć pewnie wygrały te sety. Przewaga gospodyń była dosyć wyraźna szczególnie w ataku, cała drużyna z Sankt Petersburga miała wysoką skuteczność w ataku – 62%. Najwięcej punktów dla Leningradki zdobyła Julia Kutiukowa – 19 i miała 76-procentową skuteczność w ataku, dla ekipy gości 10 punktów zdobyła Swietłana Suchowierchowa.

Leningradka Sankt Peterbsurg – Dinamo Metar Czelabińsk 3:0
(25:18, 25:21, 25:17)

Zgodnie z planem zwycięstwo w meczu z Protonem odniosło Dinamo Moskwa. Drużyna ze stolicy Rosji pozostała na drugim miejscu w tabeli i z tej lokaty przystąpi do meczów w fazie play-off. W dwóch pierwszych setach trwała wyrównana walka i dopiero w końcówkach setów swoją wyższość udowodniły zawodniczki z Moskwy. Trzeci set toczył się pod dyktando Dinama, siatkarki tego klubu w całym spotkaniu zanotowały 9 asów serwisowych, podczas gdy Proton w tym elemencie zdobył trzy punkty. Gospodynie z kolei były lepsze w bloku i zdobyły 12 punktów, a Dinamo 7. W drużynie Dinama 18 punktów zdobyła Natalia Gonczarowa, a w Protonie 17 Haley Eckerman.

Proton Saratowskaja Obłast – Dinamo Moskwa 0:3
(22:25, 23:25, 22:25)

Najbardziej zacięty pojedynek w tej kolejce rozegrały ekipy Zariecza Odincowo oraz Jeniseja Krasnojarsk. Jenisej wygrał cały mecz 3:2 i do fazy play-off przystąpi z trzeciej pozycji. Po trzech partiach bliżej zwycięstwa była ekipa spod Moskwy, która prowadziła 2:1, Jenisej jednak nie pozostał dłużny, szybko doszedł do głosu i wyrównał stan rywalizacji na 2:2 w setach. W piątej odsłonie meczu trwała zacięta walka, ostatecznie to siatkarki Zariecza wygrały seta oraz cały mecz 3:2. Gospodynie popełniły bardzo dużo błędów własnych, nie były skuteczne w ataku i to w głównej mierze zadecydowało o ich porażce. W Zarieczu 21 punktów zdobyła Natalia Małych i miała wysoką skuteczność w ataku – 52%. W drużynie Zariecza podobną skutecznością wykazała się Tatiana Jurinskaja – 23 punkty i 49-procentowa skuteczność w ataku.

Zariecze Odincowo – Jenisej Krasnojarsk 2:3
(21:25, 25:20, 25:19, 17:25, 13:15)

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi rosyjskiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved