Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja K: Porażki Lokomotiwu i Urałoczki

Rosja K: Porażki Lokomotiwu i Urałoczki

Lokomotiow Kaliningrad przegrał z Dinamem Kazań, a wicelider tabeli niespodziewanie we własnej hali musiał uznać wyższość Dinama Moskwa w 10. kolejce rosyjskiej Superligi siatkarek. Prowadzący duet pozostał na swoich miejscach w tabeli, po piętach depcze mu wspomniane Dinamo Kazań oraz Prton Saratowsk. Tabelę zamyka Jenisej Krasnojarsk, przedostatnia jest Minczanka Mińsk.

Liderki tabeli siatkarki Lokomotiwu Kaliningrad po blisko dwugodzinnej walce musiały uznać wyższość swoich rywalek z Kazania. Przyjezdne wygrały pierwszego seta i nic nie zapowiadało ich porażki. Ekipa ze stolicy Tatarstanu popełniła mniej błędów własnych, była minimalnie lepsza w ataku oraz przyjęciu. Grę Dinama napędziła Samanta Fabris, siatkarka ta zdobyła 26 punktów, dla Lokomotiwu 16 punktów zdobyła Ana Klegar. Lokomotiw pozostał na pierwszym miejscu w tabeli, ma tyle samo punktów co Urałoczka.

Niespodziewanej porażki we własnej hali doznała Urałoczka Jekaterinburg, gospodynie przegrały z Dinamem Moskwa 1:3. Pierwsze dwie partie wygrały zawodniczki Dinama, o ich wygranej zadecydowała lepsza skuteczność w ataku. W trzecim secie do głosu doszła Urałoczka, wygrała tą część spotkania w stosunku 25:19, punktowała w bloku. W czwartym secie Dinamo rozbiło swoje rywalki, punktowało ponownie w ataku i zapisało na swoje konto trzy punkty. Dla drużyny z Moskwy po 18 punktów zdobyły Daria Stoliarowa i Helena Havelkova. Najskuteczniejszą zawodniczką w ekipie Urałoczki była Ksenia Parubiec, która zdobyła 29 punktów. Drużyna z Moskwy z 20 punktami i sześcioma zwycięstwami zajmuje piąte miejsce.

Z dobrej strony zaprezentowała się drużyna Protona Saratowsk. Przyjezdne po zaciętym pojedynku wygrały 3:2 mecz z Leningradką w Sankt Petersburgu. Po trzech setach bliżej zwycięstwa była drużyna z Saratowska, prowadziła ona 2:1, gospodynie nie poddawały się. Ciężar gry na siebie wzięła Anastazja Garelik, w całym meczu zdobyła 24 punkty i miała 41% skuteczność w ataku. W piątej partii spotkania swoją wyższość i przewagę zaakcentowały zawodniczki drużyny gości, ustrzegły się one błędów własnych i wygrały cały mecz 3:2. Najwięcej punktów dla Protona zdobyły: Anastazja Bawykina -21 oraz Jarosława Simonienko – 23. Proton z ośmioma zwycięstwami zajmuje wysokie czwarte miejsce i ma na swoim koncie 20 punktów. Leningradka z trzema zwycięstwami zajmuje dziesiąte miejsce i ma 8 punktów.

Nie było większych emocji w meczu Zariecza Odińcowo z Minczanką Mińsk. Drużyna spod Moskwy odrzuciła swoje rywalki od siatki, ośmiokrotnie punktowała bezpośrednio z zagrywki, podczas gdy Minczanka ani razu. Minczanka nie miała siatkarskich argumentów, popełniła więcej błędów własnych i po raz ósmy w sezonie przegrała ligowy mecz. Grę drużyny Zariecza napędziła Wiktoria Russu – zdobywczyni 14 punktów, dla Minczanki 13 punktów – Natalia Dumczewa. Zariecze z trzynastoma punktami i czterema wygranymi meczami zajmuje ósme miejsce.

Podobny scenariusz miał mecz Dinama Krasnodar z Sachalinem Jużno-Sachalińsk. Dinamo dosyć pewnie wygrało mecz ze swoimi rywalkami z wyspy. Drużyna z Krasnodaru punktowała w bloku, miała lepszą skuteczność w ataku i to w głównej mierze zadecydowało o zwycięstwie. Najlepiej punktującą siatkarką w ekipie z Krasnodaru była Andżelina Sperskajte – 15 punktów, dla Sachalina 12 punktów zdobyła Jelena Tkaczewa. Sachalin zajmuje szóste miejsce z 13 punktami, Dinamo z taką samą ilością punktów jest siódme.

Jenisej Krasnojarsk stoczył pięciosetowy pojedynek z Dinamem Metar Czelabińsk. Dwa punkty w tym spotkaniu zdobyły siatkarki z Czelabińska. Przyjezdne zdobyły w całym meczu 21 punktów w bloku, podczas gdy gospodynie 10. W drugiej partii spotkania ekipa z z Czelabińska nie wykorzystała swoich szans na wygranie seta prowadziła w tej partii 23:19, popełniła błędy własne i musiała uznać wyższość swoich rywalek. Przyjezdne miały lepsze przyjęcie i były minimalnie lepsze w ataku. Grę Jeniseja napędziła Marta Drpa – zdobywczyni 30 punktów. Najskuteczniejszą zawodniczką Metara była Tatiana Markiewicz, która zdobyła 22 punkty. Dinamo Metar zajmuje dziewiąte miejsce i ma na swoim koncie trzy zwycięstwa. Jenisej jest ostatni, wygrał dotychczas zaledwie jedno spotkanie i ma na swoim koncie pięć punktów.