Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja K: Pierwsza porażka Dinama Kazań

Rosja K: Pierwsza porażka Dinama Kazań

W najciekawszym meczu szóstej kolejki ligi rosyjskiej kobiet Dinamo Krasnodar pokonało Dinamo Kazań po zaciętym spotkaniu 3:2. Porażka ta kosztowała utratę fotela lidera przez ekipę z Kazania na rzecz Jeniseja. Pierwsze zwycięstwo odniosła ekipa z Sachalina, która pokonała 3:1 Leningradkę i znalazła się na ósmym miejscu w tabeli.

Przez dłuższy czas gry w pierwszym secie prowadziły gospodynie, ich gra załamała się dopiero przy stanie 15:12. Seria błędów własnych w ataku oraz przyjęciu dała ekipie gości wygraną. W drużynie z Kazania pierwszoplanowymi postaciami w tym okresie gry były Isajewa i Mariuchnicz, które miały istotny wkład w zwycięstwo. Drużyna gości poszła za ciosem i w drugiej partii kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń do stanu 15:11. Tym razem to Dinamo Kazań popełniło serię niewymuszonych błędów i na tablicy wyników widniał rezultat 19:17 dla gospodyń. Był to moment zwrotny tego seta, miejscowe za sprawą Małych i Giendiel rozstrzygnęły tę część gry na swoją korzyść. W kolejnym secie dominacja Dinama Krasnodar nie podlegała żadnej dyskusji, miejscowa ekipa przeważała w każdym elemencie siatkówki i wysoko wygrała. Przyjezdne szybko zrewanżowały się swoim rywalkom w secie numer cztery, dzięki dobrej grze w bloku Isajewej i Zariażko wygrały tego seta i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. W nim od samego początku przeważał zespół gości, który w pewnym momencie prowadził 13:6 i był blisko końcowego triumfu. Gospodynie nie poddawały się, postawiły szczelny blok, odrzuciły swoje rywalki od siatki i wygrały prawie przegranego seta. Najlepiej punktującymi siatkarkami zostały: w ekipie z Krasnodaru Małych, która zdobyła 25 punktów, a w drużynie z Kazania Isajewa – zdobywczyni 23 punktów.

Dinamo Krasnodar – Dinamo Kazań 3:2
(23:25, 25:21, 25:17, 18:25, 15:13)

Pierwsze zwcięstwo w obecnym sezonie odniósł beniaminek z rosyjskiej wyspy. Ważne znacznie miała wygrana pierwsza partia na przewagi przez ekipę z Sachalina. W tym secie obie drużyny grały falami i żadna nie potrafiła utrzymać wypracowanej przez siebie nadwyżki. Zespół z Sachalina wygrał dzięki skutecznej grze w ataku i poszedł za ciosem. W drugiej partii po raz kolejny ważnym elementem okazał się atak w miejscowej ekipie, Leningradka miała wprawdzie lepsze przyjęcie, ale to nie wystarczyło na dobrze usposobione gospodynie. Siatkarki z Petersburga zerwały się do ataków i po zaciętej końcówce seta wygrały tę część meczu, pozostając w grze. W ostatniej odsłonie spotkania miejscowe nie pozostawiły jednak swoim rywalek złudzeń, komu należy się zwycięstwo. Zespół gości miał kłopoty z przyjęciem i często nadziewał się na szczelny blok przeciwniczek. W końcówce seta było 20:10 dla drużyny z Sachalina i tylko chwilowe rozluźnienie sprawiło, że przyjezdne częściowo odrobiły straty. Na nic się to jednak zdało, ponieważ pełną pulę zgarnęły gospodynie. Klasą samą dla siebie wśród nich była Kisieliewa, która zapisała na swoje konto 30 punktów i zanotowała 55-procentową skuteczność w ataku. W drużynie Leningradki 19-punktową zdobyczą mogła pochwalić się Pietrowa.

Sachalin Jużno-Sachalińsk – Leningradka Petersburg 3:1
(27:25, 25:20, 22:25, 25:17)

Zawodniczki z Syberii lepiej rozpoczęły spotkanie i dzięki dobrej grze w przyjęciu oraz ataku wygrały pierwszą partię. Przyjezdne w tym secie popełniły aż 10 błędów własnych i to w głównej mierze zadecydowało o ich porażce. W drugim nadal dominowały siatkarki ze Swierdłowska, które utrzymały poziom swojej gry zaprezentowany w pierwszym secie. Ilczenko poderwała swoje koleżanki do skutecznej gry i miała znaczny wkład w wygranie tej części starcia. W trzeciej odsłonie meczu Zariecze postawiło wszystko na jedną kartę, Sperskajte wzięła na siebie ciężar gry, skutecznie atakowała, jej koleżanki skutecznie blokowały i dzięki tym elementom wygrały tego seta. W ostatniej partii dominacja i przewaga Urałoczki nie podlegała żadnej dyskusji. Po raz kolejny ważnym elementem w zwycięstwie gospodyń okazał się atak, ekipa z Odincowa nie była w stanie nawiązać wyrównanej gry i wysoko przegrała tego seta oraz cały mecz. W miejscowej drużynie Ilczenko zdobyła 26 punktów, przy 55-procentowej skuteczności w ataku, z kolei w drużynie Zariecza Sperskajte atakowała z 66-procentową skutecznością i zapisała na swoje konto 24 oczka.

Urałoczka Swierdłowsk – Zariecze Odincowo 3:1
(25:19, 25:20, 20:25, 25:16)

Od początku meczu ton wydarzeniom na boisku nadawały siatkarki z Krasnojarska. Odrzuciły one od siatki gospodynie z Czelabińska, dobrze zagrały w bloku i ataku, uzyskując ośmiopunktową przewagę (16:8). Metar dopiero w końcówce tej partii zniwelował straty do trzech oczek, po bloku Suchowierchowej (18:21). Końcówka seta należała jednak do zespołu gości, który wygrał 25:19. Druga partia była bliźniaczo podobna do pierwszej. Odrzucone od siatki gospodynie miały problem z przyjęciem, myliły się w ataku i po tym, jak Osiczkina popisała się skutecznym blokiem, na tablicy wyników widniał rezultat 15:6 dla Jeniseja. Tak wysoka przewaga spowodowała rozluźnienie w szeregach zespołu gości. Szyszkina z Suchowierchową napędziły grę miejscowej drużyny i Metar zbliżył się na dwa punkty do swoich rywalek (21:23). Przyjezdne nie dały sobie jednak wydrzeć zwycięstwa, po raz drugi wygrały i prowadziły w meczu 2:0. Trzeci set był ostatnim, a obraz gry nie uległ zmianie. Frołowa regularnie punktowała w bloku oraz ataku, w pewnym momencie przyjezdne prowadziły aż 14:4. Zawodniczki Jeniseja skutecznie zagrywały i dzięki temu elementowi wygrały tego seta oraz mecz. Najlepiej punktującą zawodniczką tego meczu została siatkarka Jeniseja – Frołowa, zdobywczyni 20 punktów.

Metar Czelabińsk – Jenisej Krasnojarsk 0:3
(19:25, 22:25, 16:25)

Zawodniczki ze stolicy Rosji udanie rozpoczęły mecz z Protonem. W pierwszej partii dzięki skutecznej zagrywce oraz dobrej grze w ataku Dianamo wysoko wygrało seta w stosunku 25:13. Druga odsłona była bardziej zacięta, obie drużyny przez długi czas grały punkt za punkt. W końcówce, po bloku Jeniny, Proton prowadził 19:17, jednak seria błędów własnych ekipy gości sprawiła, że drugi set zakończył się wygraną Dinama. Trzecia partia była ostatnią w tym meczu, siatkarki ze stolicy Rosji od samego początku kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń. Uzyskały kilkupunktową przewagę, którą utrzymały do końca seta, i zapisały na swoje konto cenne trzy punkty. Najskuteczniejszą zawodniczką tego meczu została zawodniczka Dinama – Gonczarowa, która zapisała na swoje konto 27 oczek.

Dinamo Moskwa – Proton Saratowsk 3:0
(25:13, 25:22, 25:22)