Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja K: Niespodziewana porażka Urałoczki, Lokomotiw nowym liderem

Rosja K: Niespodziewana porażka Urałoczki, Lokomotiw nowym liderem

Pierwszej porażki doznała Urałoczka Jekaterynburg, siatkarki z Syberii po zaciętym meczu przegrały z Protonem Saratowsk i znalazły się na drugim miejscu w tabeli. Nie wiedzie się Dinamu Moskwa, ekipa ze stolicy Rosji przegrała 2:3 z lokalnym rywalem Zarieczem Odińcowo. Bez wygranej nadal pozostają siatkarki z Czelabińska.

Lider tabeli Urałoczka Jekaterynburg niespodziewanie przegrał z Protonem Saratowsk 2:3. W pierwszej partii meczu Urałoczka dominowała i pewnie wygrała tą część spotkania, w drugiej pomimo prowadzenia lepszy okazał się zespół gości, który poszedł za ciosem i wygrał seta numer trzy. Zawodniczki z Syberii pomimo ambitnej postawy nie zdołały przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i zeszły z boiska pokonane. Była to pierwsza porażka Urałoczki w tym sezonie, drużyna ta znalazła się na drugim miejscu w tabeli, ma tyle samo punktów co Lokomotiw Kaliningrad. Najwięcej punktów dla zespołu z Syberii zdobyła Ksenia Parubiec – 37, zanotowała ona 54% skuteczność w ataku. Dla zespołu Protona 24 punkty zdobyła Alena Martyniuk.

Dinamo Kazań rozpędza się z meczu na mecz. Drużyna ze stolicy Tatarstanu wygrała z ostatnim Dinamem Metar Czelabińsk 3:1. Mecz nie miał większej historii, siatkarki z Czelabińska wygrały tylko trzeciego seta, w pozostałych partiach były tłem dla swoich rywalek. Dinamo zdobyło 13 punktów w bloku podczas gdy ich imienniczki z Czelabińska tylko sześć. Drużyna z Kazania odrzuciła swoje rywalki od siatki, dominowała w ataku oraz w bloku i był to klucz do zwycięstwa w tym meczu. Najwięcej punktów dla Dinama Kazań zdobyła Samanta Fabris – 21, dla Metara – Ksenia Smirnowa -15. Dinamo Kazań zajmuje trzecie miejsce z dziewięcioma punktami, Metar Czelabińsk zamyka tabelę z jednym punktem.

Zacięte spotkanie rozegrały ekipy Dinama Krasnodar oraz Lokomotiwu Kaliningrad. Trzy punkty na swoje konto zapisały przyjezdne, o ich wygranej zadecydowała lepsza gra w przyjęciu oraz w ataku. Zespół gości popełnił więcej błędów własnych, ale pomimo tego wygrał cały mecz. Motorem napędowym Lokomotiwu była Ana Kleger – zdobywczyni 18 punktów, dla Dinama 15 punktów zdobyła Maria Chaleckaja. Lokomotiw po tym zwycięstwie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z dziesięcioma punktami.

Jenisej Krasnojarsk stoczył pięciosetowy pojedynek drużyną z Jużno-Sachalińska i przegrał to starcie 2:3. Po dwóch setach gospodynie prowadziły 2:0, a w trzecim 20:17 i nie wskazywało na to, że z końcowego zwycięstwa będzie cieszyła się drużyna z wyspy. Przyjezdne wygrały trzeciego i czwartego seta na przewagi i jak się później okazało był to moment zwrotny tego meczu. W tie-breaku o ich końcowym zwycięstwie zadecydowała lepsza skuteczność w ataku. Najlepiej punktującymi siatkarkami w ekipie z Jużno-Sachalińska były: Jewgieniaja Woczkariewa -27 punktów, Maria Samojłowa – 24 punkty oraz Olga Frołowa -20 punktów. Najlepiej punktującą zawodniczką Jeniseja została Natalia Frołowa – 21 punktów.

Leningradka w trzech setach wygrała z Minczanką Mińsk i było to drugie zwycięstwo tej ekipy w bieżących rozgrywkach. Zespół gości był lepszy w bloku w tym elemencie zdobył 17 punktów podczas gdy gospodynie dziewięć. Nie wystarczyło to do wygrania choćby seta. Drużyna z Sankt Petersburga zagrała lepiej w przyjęciu, przełożyło się to na ich skuteczność w ataku elementy te zadecydowały o wygraniu całego spotkania. Liderką gospodyń była Anastazja Garelik zdobywczyni 24 punktów, która atakowała z 50% skutecznością, dla Minczanki 13 punktów zdobyła Nadieżda Stoliar.

Dinamo Moskwa przegrało z lokalnym rywalem Zaariecze Odińcowo 2:3, choć po dwóch partiach prowadziło 2:0. Następnie do głosu doszła ekipa Zariecza, ustrzegła się błędów własnych, była skuteczniejsza w ataku i wygrała mecz 3:2. W drużynie Dinama najskuteczniejszą siatkarką była zdobywczyni 33 punktów Natalia Gonczarowa, ale nie znalazła ona wsparcia wśród swoich koleżanek. Z kolei w Zarieczu najlepiej punktującą siatkarką była Wiktoria Russu, która zdobyła 27 punktów. Dinamo Moskwa z pięcioma punktami jest ósme, a Zariecze z ośmioma czwarte.