Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja K: Medale rozdane, koniec dominacji Dinamo Moskwa

Rosja K: Medale rozdane, koniec dominacji Dinamo Moskwa

W ostatnich czterech sezonach ligi rosyjskiej siatkarek to zawodniczki Dinamo Moskwa zgarniały złote medale. W tym sezonie jednak ich dominacja została zakończona. W Rosji także zdecydowano się zawiesić rozgrywki i medale przyznano na podstawie tabeli po fazie zasadniczej. Nowymi mistrzyniami zostały siatkarki Dinamo Kazań.

O zakończeniu rozgrywek i przyznaniu medali na podstawie tabeli po fazie zasadniczej zadecydowano w głosowaniu, to rozwiązanie poparło 10 z 12 klubów występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej. W fazie zasadniczej to siatkarki Dinamo Kazań okazały się najlepsze, zwyciężyły w 14 z 16 meczów. Dla klubu z Tatarstanu to szósty tytuł w historii, wcześniej wygrywał on ligę w latach 2011-2015. O jedno zwycięstwo mniej zgromadziły zawodniczki Lokomotiwu Kaliningrad oraz Urałoczki Jekaterynburg. Dzięki lepszemu bilansowi to ostatecznie siatkarki z Kaliningradu cieszą się ze srebrnego medalu, a zawodniczki Urałoczki zajmą miejsce na najniższym stopniu podium.

O prawdziwym rozczarowaniu mogą mówić siatkarki Dinamo Moskwa. Wygrywały one w lidze przez ostatnie cztery sezony, ale w tym nie znalazły się nawet na podium. Zawodniczki ze stolicy zwyciężyły w 10 z 16 spotkań i zakończyły rozgrywki na czwartym miejscu. Oznacza to, że nie wystąpią one w następnym sezonie w Lidze Mistrzyń.