Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja K: Lokomotiw i Urałoczka nie zwalniają tempa

Rosja K: Lokomotiw i Urałoczka nie zwalniają tempa

Po blisko miesięcznej przerwie rozgrywki wznowiła liga rosyjska kobiet. Na górze tabeli nie doszło do większych przetasowań, Lokomotiw Kaliningrad oraz Urałoczka Jekaterinburg. Dinamo Kazań wygrało ważny mecz ze swoimi imienniczkami z Moskwy i jest na trzecim miejscu, czwarty jest Proton Saratowsk. W dolnych rejonach tabeli plasuje się Minczanka Mińsk, tabelę zamyka Jenisej Krasnojarsk.

Lokomotiw Kaliningrad nie miał łatwej przeprawy z Protonem Saratowsk. Przyjezdne wysoko zawiesiły poprzeczkę swoim rywalkom. Po dwóch setach był remis 1:1, w trzecim o wygranej gospodyń zadecydowała gra na przewagi, przyjezdne miały trzy piłki setowe, nie wykorzystały ich i przegrały tą część spotkania. W czwartym secie nie miały zbyt wiele do powiedzenia i musiały pogodzić się z porażką, o przegranej Protona zadecydowała także duża ilość błędów własnych. Motorem napędowym Lokomotiwu była Ana Kleger zdobywczyni 28 punktów. Zawodniczka ta atakowała z 56% skutecznością. Dla zespołu gości najwięcej punktów zdobyła Anastazja Bawykina – 20. Proton jest czwarty i ma tyle samo punktów co Dinamo Moskwa, ale ma więcej zwycięstw.

Urałoczka Jekaterinburg wygrała 3:0 w meczu wyjazdowym z Dinamem Metar Czelabińsk. W pierwszych dwóch setach nie było zbyt wielkich emocji, wiceliderki tabeli pewnie wygrały te dwie odsłony meczu. W trzecim gospodynie do skutecznej gry napędziła Wiktoria Ankiejewa zdobywczyni 19 punktów. W pojedynkę nie była w stanie zbyt wiele zdziałać. Drużyna z Syberii była lepsza w niemal każdym elemencie, szczególnie ta różnica była widoczna w przyjęciu oraz w ataku. Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobyła Ksenia Parubiec – 15. Urałoczka pozostała na drugim miejscu, ma na swoim koncie 28 punktów, tyle samo co liderki tabeli z Kaliningradu.

Drużyna ze stolicy Tatarstanu – Dinamo Kazań rozprawiła się ze swoimi imienniczkami z Moskwy i pokonała je 3:0. Najbardziej zacięty był drugi set spotkania, o wygranej drużyny z Kazania zadecydowała gra na przewagi. Dinamo Kazań odrzuciło swoje rywalki od siatki zdobyło 13 punktów w bloku (liderką tej drużyny w tym elemencie była Irina Korolewa punktowała siedem razy), podczas gdy ekipa z Moskwy punktowała w tym elemencie punktowała sześciokrotnie. Dobrą skutecznością w ataku popisała się Samanta Fabris – 53%  w ataku, zdobywczyni 23 punktów. Dla drużyny ze stolicy Rosji najwięcej – 13 punktów zdobyła Natalia Gonczarowa. Dinamo Kazań jest trzecie i traci jeden punkt do prowadzącego duetu. Dinamo Moskwa ma 20 punktów i zajmuje piąte miejsce.

Sachalin Jużno-Sachalińsk wygrał 3:1 z Zarieczem Odińcowo i jest szósty w tabeli. Drużyna z wyspy odrzuciła swoje rywalki od siatki, bezpośrednio z zagrywki zdobyła 11 punktów. Ekipa spod Moskwy wygrała drugą partię, na więcej nie było ją stać, była ona tłem dla swoich rywalek. Dobrze w ekipie Sachalina zaprezentowała się Maria Samojłowa zdobywczyni 18 punktów, z kolei dla Zariecza 19 punktów zdobyła Wiktoria Russu. Sachalin jest szósty i ma 16 punktów, a Zariecze z 13 punktami jest ósme.

Najbardziej zacięty pojedynek w tej kolejce rozegrało Dinamo Krasnodar, po blisko dwugodzinnej grze pokonało ono przedostatnią Minczankę Mińsk 3:2. Mecz falował, gra obu drużyn była nierówna, obie popełniły wiele błędów własnych. Zespół z Białorusi w całym spotkaniu popełnił aż 26 błędów własnych, a gospodynie 20. Drużyna z Białorusi była skuteczniejsza w polu zagrywki, ale nie wystarczyło to do odniesienia zwycięstwa. Liderką Minczanki była Jekatarina Sakolczyk zdobywczyni 20 punktów. Takim samym dorobkiem punktowym wśród gospodyń popisała się Andżelina Sperskajte. Dinamo Krasnodar jest siódme i ma 15 punktów, a Minczanka okupuje przedostatnie miejsce w tabeli z sześcioma punktami.

Jenisej Krasnojarsk musiał uznać wyższość Leningradki i uległ tej drużynie 1:3. Ostatnia ekipa tabeli tanio skóry nie sprzedała, wygrała drugą partię meczu, ale nie wystarczyło to do zdobycia choćby jednego punktu. Gospodynie były lepsze w bloku, więcej punktów zdobyły bezpośrednio z zagrywki, na ich porażkę wpływ miała słabsza dyspozycja w ataku. Najwięcej punktów dla Jeniseja zdobyła Marta Drpa – 22. Dla Leningradki Anastazja Garelik – 28, zawodniczka ta atakowała z 57% skutecznością. Leningradka z 11 punktami jest 9, a Jenisej z jednym zwycięstwem zamyka ligową tabelę.