Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja K: Lokomotiw lepszy w meczu na szczycie, Dinamo Kazań drugie

Rosja K: Lokomotiw lepszy w meczu na szczycie, Dinamo Kazań drugie

fot. CEV

W lidze rosyjskiej kobiet została rozegrana 15., przedostatnia kolejka spotkań w sezonie zasadniczym. W meczu na szczycie lepszy był Lokomotiw Kaliningrad, który pokonał Urałoczkę 3:0, na drugim miejscu znalazło się Dinamo Kazań. Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego da odpowiedź, które drużyny zagrają w fazie play-off.

W meczu na szczycie lepsze okazały się siatkarki z Kaliningradu, pokonały one Urałoczkę Jekaterinburg 3:0 i zostały samodzielnym liderem tabeli. Siatkarki Lokomotiwu lepiej spisały się w polu zagrywki, punktowały w tym elemencie pięć razy, a ich przeciwniczki dwa. Zawodniczki z Kaliningradu 18 razy punktowały w bloku, ich rywalki 10 razy, ustrzegły się też błędów własnych i to zadecydowało o ich wygranej. Najwięcej punktów dla gospodyń zdobyła Ana Klegar -15 i miała 60% skuteczność w ataku. W ekipie Urałoczki 18 punktów zdobyła Ksenia Parubiec.Dinamo Kazań wygrało z Zarieczem Odińcowo 3:0. Ekipa ze stolicy Tatarstanu 12 punktów zdobyła w bloku, a ich przeciwniczki zaledwie trzy. Gospodynie popełniły więcej błędów własnych, ale nie miało to wpływu na ich końcowe zwycięstwo, Dinamo lepiej radziło sobie w ataku i ten element miał decydujący wpływ na ich końcowe zwycięstwo. Najwięcej punktów dla gospodyń zdobyły Arina Fiedorowcefa oraz Bethania de La Cruz po 13, dla zespołu spod Moskwy 14 punktów zdobyła Wiktoria Russu.

Dinamo Moskwa przegrało z niżej notowanymi imienniczkami z Krasnodaru. Przyjezdne z Moskwy po trzech partiach prowadziły 2:1, nie zdołały przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i w efekcie tego przegrały całe spotkanie 2:3. Ekipa z Moskwy popełniła 23 błędy własne, miała lepsze przyjęcie. Grę drużyny ze stolicy Rosji napędziła Natalia Gonczarowa, która zdobyła 33 punktów i miała 40 skuteczność w ataku, w pojedynkę nie była wiele zdziałać. Dla drużyny z Krasnodaru 30 punktów zdobyła Maria Chaleckaja. Drużyna z Moskwy na kolejkę przed zakończeniem sezonu zasadniczego zajmuje piąte miejsce, natomiast Dinamo Krasnodar zajmuje siódmą lokatę.

Zgodnie z planem Proton Saratowsk wywiózł trzy punkty z Krasnojarska. Przyjezdne odrzuciły od siatki swoje rywalki, sześć punktów zdobyły bezpośrednio z zagrywki, ustrzegły się błędów własnych, miały lepsze przyjęcie i to zadecydowało o ich zwycięstwie. Dla zespołu gości 17 punktów zdobyła Anastazja Bawykina 17, najlepiej punktującą zawodniczką w jeniseju była Marta Drpa – 15 punktów. Wszystko wskazuje na to że Proton Saratowsk zagra w play-off z Dinamem Moskwa.

Dinamo Metar Czelabińsk przegrało z Leningradką Sankt-Petesburg 3:0. Leningaradka dzięki temu zwycięstwu nadal pozostała w grze o fazę play-off. Drużyna z Sankt-Petersburga była skuteczniejsza w ataku i ten element w głównej mierze zadecydował o wygranej Leningradki. Najskuteczniejszymi zawodniczkami w ekipie gości były: Jelizaweta Samajdowa -19 punktów, Anastazja Garelik – 14 punktów. Dla drużyny z Syberii 8 punktów zdobyła Wiktoria Anikiejewa.

Sachalin Jużno-Sachalińsk pokonał Minczankę Mińsk 3:1. Jedynie w drugim secie górą były siatkarki z Białorusi, w pozostałych trzech nie miały one zbyt wiele do powiedzenia. Drużyna z wyspy dominowała szczególnie w przyjęciu, dominowała w grze na siatce, w całym spotkaniu Sachalin 15 punktów zdobył w bloku, Minczanka sześć. W drużynie z Jużno-Sachalińska najlepiej punktów zdobyła Maria Samojłowa – 18, w ekipie gości najlepiej punktującą siatkarką była Katrina Sakolczyk -13. Sachalin już wcześniej zapewnił sobie grę w fazie play-off, natomiast Minczanka ostatni mecz fazy zasadniczej zagra w Moskwie z Dinamem. Wszystko wskazuje na to, że ta drużyna nie zagra w play-off.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi rosyjskiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved