Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja K: Lokomotiw i Urałoczka z kolejnymi zwycięstwami

Rosja K: Lokomotiw i Urałoczka z kolejnymi zwycięstwami

fot. Natalia Grabarczyk

Nie zwalniają tempa siatkarki Lokomotiwu i Urałoczki, zgodnie wygrały swoje mecze i zjamują odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w tabeli. Prowadzący duet ma cztery punkty przewagi nad Protone. Ostatnie miejsce zajmuje Jenisej, przedostatnia jest Minczanka.

Nie wykorzystała swojej szansy na zdobycie trzech punktów drużyna Metara Dinama Czelabińsk. Gospodynie w meczu z Protonem Saratowsk prowadziły 2:0, w kolejnych trzech partiach górą były zawodniczki z Saratowska. Grę drużyny gości napędziła Anastazja Bawykina, zdobywczyni 28 punktów, z dobrej strony pokazała się Alena Martyniuk – 21 punktów. Przyjezdne były minimalnie lepsze w bloku oraz w polu zagrywki, obie ekipy zagrały na takim poziomie w ataku. W ekipie Dinama najskuteczniejszą zawodniczką była Tatiana Markiewicz. Proton zajmuje trzecie miejsce, Dinamo-Metar jest ósme.Dinamo Krasnodar odniosło drugie zwycięstwo w bieżących rozgrywkach. Gospodynie po trzech partiach prowadziły 2:1, przyjezdne spod Moskwy wygrały czwartą partię i o wszystkim musiał decydować tie-break. W nim lepsze były gospodynie, które wygrały tą część meczu w stosunku 15:10. O przegranej zespołu Zariecza zadecydowały błędy własne, zespół gości popełnił ich 29, podczas gdy gospodynie – 11. Zariecze było lepsze w bloku 24-16 oraz w polu zagrywki 10-4. Liderką zespołu z Odińcowa była Wiktoria Russu zdobywczyni 35 punktów. Dla Dinama 20 punktów zdobyła Maria Chaleckaja, po 18 punktów na swoje konto zapisały Andżelina Lazarenko oraz Julia Korenczuk. Zariecze z 9 punktami jest siódme, a drużyna z Krasnodaru jest na miejscu dziewiątym.

Ważną wygrana odnisoły siatkarki Dinama Moskwa, wygrały one z Sachalinem Jużno-Sachalińsk 3:0. Ekipa ze stolicy Rosji odrzuciła swoje rywalki od siatki, punktowała w bloku, była skuteczniejsza w ataku i to w głównej mierze zadecydowało o ich wygranej. przyjezdne z wyspy miały lepsze przyjęcie, ale nie przełożyło się to na ich grę w ataku.Naskuteczniejszymi zawodniczkami w Dinamie były: Helena Havelkova oraz Natalia Gonczarowa obie zdobyły po 13 punktów. Dla Sachalina 11 punktów zdobyła Daria Małygina. Dinamo zajmuje szóste miejsce, Sachalin jest piąty.

Nie zwalnia tempa Urałoczka Jekaterinburg, ekipa z Syberii pokonała w meczu wyjazdowym 3:1 ostatni Jenisej Krasnojarsk. Przyjezdne miały więcej indywidualności w swojej drużynie, ich grę napędziły: Ksenia Parubiec – 24 punkty oraz Bogdana Anisowa, zdobywczyni 22 punktów. Dla Jeniseja 24 punkty zdobyła Natalia Frołowa. Urałoczka na przestrzeni całego meczu miała lepsze przyjęcie, punktowała w bloku (15 punktów) i była minimalnie lepsza w ataku. Jenisej pozostał na ostatnim miejscu w tabeli, ma zaledwie cztery punkty, Urałoczka z 22 jest druga.

Dinamo Kazań zgodnie z oczekiwaniami pokonało białoruską Minczankę Mińsk 3:1. Po dwóch wygranych setach do głosu doszła Minczanka, wygrała trzecią odsłonę na przewagi, ale nie miała zbyt wiele do powiedzenia w ostatnim secie tego meczu. Najwięcej punktów dla drużyny ze stolicy Tatarstanu zdobyły Irina Koroliewa 21, oraz po 20 Samanta Fabris i Bethania de La Cruz. Dla Minczanki 19 punktów zdobyła Olga Bogdanowa. Gospodynie z Kazania dominowały we wszystkich elementach siatkówki i zapisały na swoje konto cenne trzy punkty. Dinamo zajmuje czwarte miejsce, Minczanka jest na przedostatnim z pięcioma punktami.

Lokomotiw Kaliningrad potrzebował godziny aby dopisać do swojego dorobku trzy punkty. Tym razem w pokonanym polu zostawił Leningradkę Sankt Petersburg. przyjezdne nie miały siatkarskich argumentów, aby przeciwstawić się swoim przeciwniczkom. Leningradka jedynie w drugim secie zdołała przekroczyć barierę 20 punktów. W pierwszym i trzecim secie zespół gości nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Gospodynie zdobyły 12 punktów w bloku podczas gdy ich rywalki zaledwie cztery. Najwięcej punktów dla Lokomotiwu zdobyła Aan Kleger – 14, dla Leningradki Anastazja Garelik – 15. Ekipa z Kaliningradu pozostała na pierwszym miejscu i ma tyle samo punktów jak Urałoczka, Leningradka jest na 10. miejscu.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi rosyjskiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved