Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja K: Dinamo Moskwa w finale rozgrywek

Rosja K: Dinamo Moskwa w finale rozgrywek

Dinamo Moskwa wygrało w drugim półfinałowym meczu z Jenisejem Krasnojarsk i znalazło się w finale rozgrywek. Z kolei Dinamo Kazań po zaciętym i emocjonującym meczu pokonało Urałoczkę 3:2. W rywalizacji pomiędzy tymi drużynami jest remis i o tym, kto zagra w finale, zadecyduje trzeci mecz, który zostanie rozegrany w Kazaniu 8 kwietnia.

Dinamo Moskwa od samego początku drugiego spotkania dyktowało warunki gry na boisku i pewnie wygrało pierwszą partię w stosunku 25:16. Gospodynie w tej części meczu miały problemy z przyjęciem i to w głównej mierze zadecydowało o ich porażce. W drugiej odsłonie meczu role na boisku się odwróciły i to siatkarki Jeniseja dzięki skutecznej grze w ataku rozstrzygnęły tę część meczu na swoją korzyść. Trzeci set ponownie toczył się pod dyktando drużyny gości, która rozbiła swoje przeciwniczki i prowadziła w całym meczu 2:1. Nie mające nic do stracenia siatkarki z Krasnojarska rzuciły się do odrabiania strat i prowadziły 12:10. Potem ponownie do głosu doszły siatkarki ze stolicy Rosji i wygrały tego seta oraz cały mecz. Dinamo było lepsze w niemal każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W bloku ekipa Dinama zdobyła 17 punktów, a Jenisej 9, bezpośrednio z zagrywki Dinamo punktowało 8 razy, podczas gdy Jenisej zaledwie 3. Natalia Gonaczarowa z Dinama zdobyła w tym meczu 26 punktów i miała wysoką, 59-procentową skuteczność w ataku, natomiast Anastazja Garelik zapisała na swoje konto 16 punktów i miała 35-procentową skuteczność.

Jenisej Krasnojarsk – Dinamo Moskwa 1:3
(16:25, 25:23, 15:25, 21:25)

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw:
2:0 dla Dinama Moskwa, awans do finału: Dinamo

Niezwykle zacięte i emocjonujące spotkanie rozegrały ze sobą drużyny Urałoczki oraz Dinama Kazań. Podbudowane zwycięstwem w pierwszym meczu siatkarki z Syberii poszły za ciosem i od samego początku dyktowały warunki gry na boisku. W pierwszym secie dzięki skutecznej grze w ataku wygrały tę część meczu. Druga partia spotkania była wyrównana i prowadzenie zmieniało się niczym w kalejdoskopie. Bliżej zwycięstwa były siatkarki z Kazania, ale nie wykorzystały one dwóch piłek setowych i w efekcie ponownie musiały uznać wyższość rywalek. Będące pod ścianą siatkarki spod Moskwy rzuciły się do ataków, postawiły szczelny blok, w całym meczu zdobyły w tym elemencie 19 punktów i wygrały trzeciego seta. Czwarta odsłona miała taki sam przebieg jak trzecia i Dinamo tym samym doprowadziło do remisu w meczu 2:2. Tie-break toczył się pod dyktando rozpędzonych zawodniczek gości, które prowadziły 10:4. Dopiero wówczas do odrabiania strat rzuciły się siatkarki Urałoczki i w końcówce przegrywały tylko 13:14. Ostatnie słowo w tym secie oraz meczu należało jednak do ekipy gości, która wyrównała stan w rywalizacji do dwóch zwycięstw. Najskuteczniejszą zawodniczką w tym spotkaniu była Jelica Wasiliewa, zdobywczyni 29 punktów w Dinamie, w drużynie Urałoczki 24 oczka zdobyła Ksenia Ilczenko. Decydujący o awansie mecz pomiędzy tymi drużynami zostanie rozegrany 8 kwietnia w Kazaniu.

Urałoczka Swierdłowskaja Obłast – Dinamo Kazań 2:3
(25:19, 29:27, 19:25, 20:25, 13:15)