Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Rosja gospodarzem mistrzostw świata w 2022 roku

Rosja gospodarzem mistrzostw świata w 2022 roku

fot. Łukasz Krzywański

Podczas 36. Światowego Kongresu FIVB w Meksyku Rosja została wybrana gospodarzem mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn w 2022 roku.

Dzięki niedawnemu sukcesowi drużyny narodowej mężczyzn siatkówka osiągnęła nowy poziom w Rosji. Po zdobyciu złotego medalu podczas igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku oraz wygraniu inauguracyjnej Ligi Narodów w piłce siatkowej popularność tego sportu w Rosji wzrosła. – Z dumą ogłaszam, że Rosja będzie gospodarzem mistrzostw świata mężczyzn w siatkówce 2022 FIVB, a FIVB powierzyła nam przeprowadzenie tak znaczącego turnieju w Rosji, to wielki zaszczyt i odpowiedzialność dla nas – powiedział prezydent rosyjskiej federacji siatkówki Stanisław Szewczenko.Rosja była gospodarzem wielu imprez, które miały międzynarodowy zasięg.  Nasz kraj ma duże doświadczenie w organizowaniu głównych wydarzeń sportowych odbyły się u nas: mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn w 1952 i 1962 roku, igrzyska olimpijskie w 1980 w Moskwie, igrzyska olimpijskie w 2014 w Soczi, mistrzostwa świata w piłce nożne w 2018. W tym okresie najlepsi sportowcy przybywali do ZSRR, a następnie – do Rosji, aby walczyć o złote medale najbardziej prestiżowych zawodów. A teraz w 2022 mistrzostwa świata mężczyzn FIVB staną się częścią części tych wspaniałych turniejów. Ten turniej jest hołdem dla naszych fanów, sportowców, weteranów, przywódców kraju i wszystkich zainteresowanych osób. W naszym kraju jest wielu fanów siatkówki i koneserów sportu, którzy zasługują na to, aby zobaczyć gwiazdy siatkówki z całego świata w mistrzostwach świata  – zakończył Szewczenko.

Zadowolenia z wyboru Rosji na gospodarza mistrzostw śwata nie krył prezydent FIVB. – Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że możemy być partnerem Rosji w mistrzostwach świata mężczyzn w siatkówce 2022 FIVB. Nie mamy wątpliwości, że Rosja zorganizuje światowej klasy imprezę, podczas której FIVB przedstawi najnowsze technologie i postępy w rozrywce fanów, prezentujące najnowocześniejsze zawody w siatkówce – przyznał prezydent FIVB, Ary Graça.

Miejsca i daty turnieju zostaną określone podczas posiedzenia zarządu FIVB w połowie lutego 2019 roku.

źródło: cev.lu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved