Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Rosja i Argentyna w finale mistrzostw świata U-23

Rosja i Argentyna w finale mistrzostw świata U-23

fot. Klaudia Piwowarczyk

Już w piątek poznamy kolejność drużyn i medalistów mistrzostw świata do lat 23, które rozgrywane są w Egipcie. Czwartkowe zmagania przyniosły dwa niezwykle ciekawe i długie starcia, które kończyły się dopiero w siódmym secie. W dwóch pozostałych meczach do rozstrzygnięcia potrzebnych było pięć setów. Wiadomo już, że w finale turnieju zagrają reprezentacje Argentyny i Rosji, w spotkaniu o brąz spotkają się natomiast Brazylia i Kuba.

W mistrzostwach toczy się obecnie nie tylko walka o medale, ale także o te dalsze miejsca 5-8. W czwartek w tej strefie Iran zmierzył się z Japonią, a gospodarze – Egipcjanie zagrali z Chinami. W tym pierwszym meczu, by wyłonić zwycięzcę, potrzebnych było siedem setów. Obie drużyny falowały dyspozycją, choć tak naprawdę ich gra toczyła się na podobnym poziomie. O zwycięstwie w całym starciu zdecydowała dużo lepsza postawa Japończyków w ataku, co zaprezentowali w ostatniej odsłonie. W wygranych setach Irańczycy dobrze prezentowali się na siatce, a ich blok udanie czytał grę rozgrywającego rywali. W ostatniej części meczu to jednak azjatycka drużyna narzuciła swój styl i dobrą grą w ataku, a także w obronie zakończyła spotkanie triumfem. W piątek Japończycy zagrają o piątą lokatę z Egiptem, który pokonał 4:1 reprezentację Chin. W tym starciu przewaga egipskiego zespołu była wyraźna i choć drużyna z Azji w trzecim secie zdołała zwyciężyć, to nie miało to większego wpływu na końcowe rozstrzygnięcie. Egipcjanie przewodzili grze, choć popełniali też dużo więcej błędów własnych. W ostatnim secie pokazali już swoją siłę i pewnie wygrali w całym meczu.

O miejsca 5-8:
Iran – Japonia 3:4
(14:16, 15:10, 15:13, 11:15, 15:12, 13:15, 7:15)
Egipt – Chiny 4:1
(15:12, 15:13, 12:15, 19:17, 15:8)

Najważniejsze tego dnia były jednak półfinały. Pierwszy z nich – Brazylia – Rosja zapewnił ogrom emocji, a obie drużyny przez blisko dwie godziny walczyły zacięcie o finał. Choć oba teamy powoli się rozkręcały i na początku spotkania nie zachwycały, to z czasem starcie wskoczyło na wysoki poziom, a Brazylijczycy i Rosjanie prezentowali siatkówkę na naprawdę dobrym poziomie. O prowadzeniu, a w efekcie i wygranych partiach decydowały pojedyncze akcje, a także błędy przeciwników w decydujących momentach. Trener Rosjan w drugim secie dokonał też ważnych zmian, co miało wpływ na cały pojedynek. W większości partii o zwycięstwie decydowała chłodna głowa, którą raz zachowywali gracze z Ameryki Południowej, a raz młodzi siatkarze Sbornej. W siódmej odsłonie od pewnego momentu na boisku istnieli już tylko Rosjanie, którzy zdominowali boisko i nie pozwolili dojść do głosu przeciwnikom. To oni zagrają w piątek w finale mistrzostw, w którym przyjdzie im zmierzyć się z reprezentacją Argentyny. Zespół z Ameryki Południowej miał dużo łatwiejszą przeprawę w swoim półfinale i pokonał w nim Kubę 4:1. Tak naprawdę argentyńscy siatkarze mogli szybciej zakończyć ten mecz, ale pozwolili rozegrać się przeciwnikom. W pierwszych dwóch setach przewaga Argentyny była niepodważalna, a znaczna przewaga oparta była na kontrach zespołu, a także błędach przeciwników. Z czasem Kubańczycy zaczęli łapać wiatr w żagle, a gdy w trzecim secie coraz więcej zaczęło im wychodzić, Argentyńczycy zaczęli też grać mniej skutecznie. Gra wyrównała się i już do końca całego starcia ekipa z Ameryki Południowej musiała mocno pracować na końcowy sukces. W końcówkach setów numer cztery i pięć opanowanie było kluczem do wygranej.

Brazylia – Rosja 3:4
(15:11, 15:13, 11:15, 15:17, 15:13, 13:15, 8:15)
Argentyna – Kuba 4:1
(15:7, 15:7, 11:15, 15:13, 17:15)

Zobacz również:
Wyniki rundy finałowej mistrzostw świata U-23

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved