Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Roman Lisowski: AZS nie tonie, mamy przejściowe problemy

Roman Lisowski: AZS nie tonie, mamy przejściowe problemy

fot. archiwum

– Nie chcę komentować słów dyrektora. Podkreślę natomiast, że AZS nie tonie. Aktualnie jesteśmy na etapie szukania sponsorów na następny sezon i wierzymy, że zbudujemy potrzebny budżet – mówi prezes AZS-u Częstochowa, Roman Lisowski, po publikacji wywiadu z Ryszardem Boskiem, w którym dyrektor sportowy klubu mówił o ogromnych kłopotach klubu.

Ryszard Bosek powiedział w rozmowie z „Wyborczą”, że AZS ma problemy finansowe. Na ile te problemy są poważne, czy można stwierdzić, że klub jest na zakręcie?Roman Lisowski:Absolutnie nie. Z podobnymi problemami mieliśmy do czynienia także w innych latach i zawsze dawaliśmy sobie radę. Rzeczywiście mamy poślizg w płatnościach, ale nie ma powodu, żeby bić na alarm. Mamy zapłacone wszystkie podatki, uregulowane wszystkie zobowiązania wobec ZUS-u. Jeśli chodzi o zawodników, to lada moment będziemy regulować należności za luty i marzec. Nowy sezon oczywiście jest wyzwaniem, jest pewna obawa, czy podpiszemy umowy z tym czy innym sponsorem, ale nie przewidujemy takiej sytuacji, żeby miało nas w PlusLidze zabraknąć. Absolutnie nikt w klubie tego nie bierze pod uwagę.

Jakie są przyczyny wspomnianych „poślizgów w płatnościach”?

– To wynika m.in. ze specyfiki umów ze sponsorami. Na przykład teraz, w maju, spłynie nam duża część pieniędzy, a kolejną transzę dostaniemy w sierpniu. Mamy przejściowe problemy, które z pewnością pokonamy.

Jaka będzie przyszłość zawodników, którzy grali w AZS-ie w minionym sezonie. Co z Rafaelem Redwitzem i Matejem Patakiem, czy odejście Felipe Airtona Bandero jest przesądzone?

Ważne, długoterminowe kontrakty mamy z ósemką zawodników, m.in. z Tomaszem Kowalskim, wypożyczonym na dwa lata Michałem Szalachą, Bartłomiejem Lipińskim czy Kamilem Szymurą. Na pewno zostanie też Stanisław Wawrzyńczyk. Jeśli chodzi o obcokrajowców, to tutaj temat jest otwarty. Kontrakt z Bandero wygasł i prawdopodobnie nie będzie przedłużony. W przypadku Pataka umowa również się skończyła, a jeśli chodzi o Redwitza, zgodnie z zapisem może zostać przedłużona na kolejny sezon. Tutaj decyzja ma zostać podjęta dokładnie 21 maja. Takie są ustalenia. To, czy zostanie Redwitz, zależy od efektów rozmów ze sponsorami, m.in. tego, czy przedłuży umowę ze sponsorem strategicznym. Aby móc usiąść do podpisywania kontraktów, musimy mieć zapewnione przynajmniej 80 procent wpływów do budżetu.

O jakim dużym budżecie mowa, czy na podobnym poziomie z minionego sezonu, kiedy mieliście do dyspozycji ponad 3 miliony złotych?

W zakończonym niedawno sezonie mieliśmy w budżecie dwa razy więcej środków niż w poprzednim. Jeżeli utrzymamy ten poziom, to o naszą przyszłość, także sportową, nie trzeba będzie się obawiać. Także sportową, bo uważam, że gdyby nie nadmiar pecha, szereg kontuzji zawodników, w tym Bandero, nasze wyniki byłyby zdecydowanie lepsze. Kto wie, czy AZS-u nie byłoby w pierwszej ósemce. A i tak nie było źle. W końcówce sezonu potrafiliśmy się obronić i zajęliśmy bardzo przyzwoite jedenaste miejsce.

 

Rozmawiał Tadeusz Iwanicki – więcej w serwisie czestochowa.sport.pl

źródło: czestochowa.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved