Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Roksana Wers i Natalia Murek kapitanami #VolleyWrocław

Roksana Wers i Natalia Murek kapitanami #VolleyWrocław

fot. Łukasz Krzywański

Wybrano kapitana #VolleyWrocław. Funkcję tę sprawować będzie, podobnie jak w poprzednim sezonie, Roksana Wers. W tym zadaniu wesprze ją Natalia Murek.

Pierwszy trener #VolleyWrocław – Wojciech Kurczyński – dokonał wyboru kapitan. W nadchodzącym sezonie funkcję tę będzie ponownie pełnić Roksana Wers. Do pomocy będzie miała Natalię Murek, która będzie pełnić funkcję drugiej kapitan zespołu. – Decyzja o powierzeniu Roksanie Wers funkcji kapitan zespołu jest kolejnym sygnałem, że kontynuujemy działania rozpoczęte w poprzednim sezonie. Roxi świetnie sprawdziła się w roli kapitan w sezonie 2018/2019 i nie widziałem powodów, żeby cokolwiek zmieniać. Podobne argumenty przemawiają za Natalią Murek, która będzie wsparciem dla Roxi, jako drugi kapitan. W trakcie poprzedniego sezonu Muri musiała przejąć rolę kapitana z powodu kontuzji Roxi i wywiązała się z tego zadania bardzo dobrze – powiedział Wojciech Kurczyński, pierwszy trener #VolleyWrocław.Dlaczego w tym sezonie postawiono na duet kapitanów, a nie jedną osobę, jak było do tej pory? – Decyzja o wyborze dwóch kapitan była spowodowana chęcią odciążenia Roksany Wers w obowiązkach kapitańskich. Dzięki takiemu rozwiązaniu sprawy organizacyjne w zespole będą jeszcze sprawniej rozwiązywane, a zarazem żadna z dziewczyn nie będzie nimi przeciążona. Myślę, że takie rozwiązanie jest dosyć popularne w sportach drużynowych i wielu zespołach jest praktykowane – dodaje szkoleniowiec.

Roksana Wers i Natalia Murek zgodnie podkreślają, że bycie kapitanem to wielkie wyróżnienie. – Dla mnie to wielki zaszczyt móc być kapitanem #VolleyWrocław! Cieszę się, że zaufały mi dziewczyny i sztab. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby jak najlepiej wywiązywać się z obowiązków. Mam nadzieję, że wspólnie osiągniemy wiele sukcesów i będziemy razem celebrować wiele wspaniałych chwil – tak powołanie na funkcję kapitan komentuje Roksana Wers. – To ogromny zaszczyt pomagać w obowiązkach naszej kapitan – Roksanie Wers. Niezmiernie cieszę się, że zarówno sztab, jak i cała drużyna, darzy mnie tak dużym zaufaniem. Wiem, że nasza współpraca będzie owocna, a rezultaty tej pracy będą widoczne w postaci wyników i przyjaźni na całe życie – dodała Natalia Murek.

W #VolleyWrocław zbliża się koniec pierwszego z trzech etapów przygotowań do sezonu. Zbliżający się sierpniowy weekend będzie dla siatkarek wolny, a od przyszłego poniedziałku ruszy drugi etap przygotowań. W najbliższym czasie klub ogłosi plany wrześniowych sparingów i turniejów, w których #VolleyWrocław weźmie udział.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved