Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Roksana Brzóska: Mamy w nogach już bardzo dużo (wideo)

Roksana Brzóska: Mamy w nogach już bardzo dużo (wideo)

fot. Karolina Koster

Siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski rozegrały w ciągu ostatnich kilku dni trzy tie-breaki. Choć dwa z nich zakończyły zwycięstwami, pokonując pilanki i bydgoszczanki, to z Legionowa wróciły na tarczy. Pomimo tego podopieczne Dariusza Parkitnego mogą być zadowolone ze swojej postawy i z optymizmem patrzeć na ostatnie mecze fazy zasadniczej Orlen Ligi.Po pięciosetowych zwycięstwach z pilankami i bydgoszczankami także w Legionowie nie uniknęłyście tie-breaka. Na pewno pod względem wytrzymałościowym jest to dla was bardzo trudny moment sezonu…

Roksana Brzóska: – Ten mecz pokazał, że mamy w nogach już bardzo dużo. W przeciągu kilku dni rozegrałyśmy 15 setów, co jest naprawdę dużą liczbą, dało nam się to we znaki w końcówce meczu z legionowiankami i przegrałyśmy. Bardzo tego żałujemy.

KSZO obecnie plasuje się na 10. miejscu w tabeli Orlen Ligi. Pomimo tej porażki w Legionowie w ostatnich kilku spotkaniach pokazałyście, że potraficie zrewanżować się zespołom, z którymi przegrałyście w pierwszej rundzie rozgrywek. Ten bilans napawa was optymizmem?

– Na pewno na chłodno wyciągniemy z tego meczu pozytywne wnioski. Zawsze lepiej jest przegrywać 2:3 niż 0:3, na co się zapowiadało. Po dwóch pierwszych setach nikt chyba nie obstawiałby tego, że doprowadzimy do tie-breaka, nie zapowiadało się na to. Dobrze, że po tej przerwie wyszłyśmy z opresji i „wydarłyśmy” chociaż jeden punkt. Na razie pozostaje niedosyt, ale myślę, że przyjdzie taki moment, gdzie będziemy mogły się z niego cieszyć.

Kiedyś powiedziałaś, że 10-minutowa przerwa po drugim secie jest niepotrzebna. Tym razem jednak pomogła wam ze stanu 0:2 wrócić do tego spotkania…

– Tak, zawsze nam ta przerwa nie pomagała, tym razem było inaczej. Jest to też kwestia przyzwyczajenia, mamy już luty, dlatego już do niej przywykłyśmy. Powiedziałyśmy sobie w szatni kilka słów, doprowadziłyśmy do tie-breaka i dzięki temu możemy mówić o tym, że jesteśmy częściowo zadowolone.

Liczba 197 skończonych przez ciebie ataków może imponować. W tym sezonie bardzo często jesteś odpowiedzialna za ofensywę. Czujesz, że twoja rola nieco się zmieniła, a co za tym idzie wzrosła też odpowiedzialność?

– Troszeczkę rzeczywiście role się odwróciły, ale ja się z tego powodu bardzo cieszę. Jeżeli mam taką możliwość, to chcę pomóc drużynie jak najlepiej, zdobywać jak najwięcej punktów. Co mogę dodać… oby tak dalej. (uśmiech)

Cały wywiad z przyjmującą KSZO Ostrowiec Św.:

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved