Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Robin De Kruijf: Polska jest w gronie faworytów

Robin De Kruijf: Polska jest w gronie faworytów

fot. FIVB

Robin De Kruijf to jedna z gwiazd reprezentacji Niderlandów, która jest wskazywana jako jeden z głównych kandydatów do awansu na igrzyska olimpijskie. Środkowa reprezentacji po wygranej z kadrą Azerbejdżanu stwierdziła, że był to trudny mecz, ale kluczowe było zachowanie spokoju i realizacja swoich założeń.

Zawodniczka, która na co dzień występuje we włoskim Imoco Volley Conegliano zdaje sobie sprawę, że krótkie przygotowania nie ułatwiają wypracowania odpowiedniej formy turniejowej, ale podkreśla, że wszystkie zespoły miały takie same warunki przed kwalifikacjami, więc trzeba po prostu cierpliwie budować optymalną dyspozycję.Dwa miesiące przed kwalifikacjami w reprezentacji Niderlandów nastąpiła zmiana trenera. Nowym szkoleniowcem został Giovanni Caprara. Niderlandzka środkowa zaznacza, że jej zespół jeszcze uczy się systemu gry i filozofii nowego selekcjonera, ale drużyna nie traci w tym czasie na jakości, bo skład pozostał prawie niezmieniony i rozumie się bez słów. De Kruijf zwraca też uwagę, że atutem reprezentacji Niderlandów turnieju kwalifikacyjnym są kibice.

Reprezentantka Niderlandów nie lekceważy również polskiej kadry. – Na pewno wasza drużyna nie stoi na straconej pozycji. Wiem, że przed kwalifikacjami większość osób wskazywała nas i Turczynki jako kandydatki do zwycięstwa w Apeldoorn i zdobycia biletu do Tokio, ale Polska także jest w tym gronie. Tutaj nie można kogoś nie doceniać, bo europejskie drużyny są bardzo silne.

De Kruijf gra w klubie razem z Joanną Wołosz. Już dziś poznamy odpowiedź na pytanie, która  zawodniczka wyjdzie lepiej ze swoistego pojedynku. Czy Niderlandka lepiej będzie przewidywać rozegranie Asi, czy nasza rozgrywająca częściej będzie gubić De Kruijf w bloku. Jedno jest pewne, środkowa Pomarańczowych docenia naszą kadrowiczkę. – Jest typem bardzo fizycznej zawodniczki, skocznej i szybkiej w rozegraniu. Świetnie radzi sobie także w defensywie. Dla mnie jest w czołówce najlepszych rozgrywających świata. Cieszę się, że w klubie gram po jednej stronie siatki z Asią. Inaczej musiałabym, jako środkowa, rozpracowywać jej wybory, a to czeka mnie w czwartkowym spotkaniu z Polską.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved