Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Roberto Santilli: Nie mamy zamiaru niczego przyśpieszać

Roberto Santilli: Nie mamy zamiaru niczego przyśpieszać

fot. Sylwia Lis

Runda zasadnicza sezonu 2018/2019 wkracza w decydującą fazę. W przyszły wtorek siatkarze Jastrzębskiego Węgla zakończą zmagania w regularnej części sezonu. Czy zdołają jeszcze poprawić swoją lokatę przed play off?

Jeszcze tylko dwie serie gier i poznamy układ sił w PlusLidze po rundzie zasadniczej. Po 22. kolejkach jastrzębianie z 47. punktami zajmują trzecią lokatę i tracą do drugiego w ligowym rankingu ONICO Warszawa cztery punkty. Liderem w tabeli jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Przypomnijmy, że dwa zespoły najwyżej sklasyfikowane po fazie zasadniczej otrzymają premię w postaci bezpośredniego awansu do półfinału mistrzostw Polski, natomiast drużyny z miejsc 3.-6. rozpoczną 27 marca bój o tenże półfinał w play offie, rozgrywanym do dwóch wygranych.Zespół z Jastrzębia-Zdroju ma do rozegrania mecze z ONICO Warszawa (niedziela, 17 marca, godz. 20:30) oraz GKS Katowice (wtorek, 19 marca, 17:30). Ze stolicy kraju do stolicy województwa śląskiego nasza drużyna i sztab udadzą się bezpośrednio po zakończeniu niedzielnej konfrontacji. – Czekają nas dwa ciężkie mecze, z tego ten pierwszy z ONICO, które jest teraz na fali i jest jednym z najmocniejszych, jeśli nie najmocniejszym zespołem w Pluslidze. Ale jedziemy tam walczyć. Bardzo dobrze zapamiętaliśmy nasz ostatni mecz z warszawianami w półfinale Pucharu Polski [wygrana 3:0 – przyp.red.]. Po tym spotkaniu każdy z nas wie, że potrafimy się rozprawić nawet z tak dobrym zespołem jak ONICO – mówił Jakub Popiwczak, libero Jastrzębskiego Węgla.

Kłopot jedynie w tym, że drużynę przetrzebiły ostatnio kontuzje. Z urazami zmagają się: Lukas Kampa, Julien Lyneel oraz Nikodem Wolański. Ten ostatni poprowadził naszą drużynę do wygranej 3:0 z Cuprum Lubin, ale nadal uskarża się na ból w ręce. Dlatego też…– W chwili obecnej naszym nadrzędnym celem jest doprowadzenie do tego, by zawodnicy którzy zmagają się z urazami, całkowicie się wyleczyli. Nie mamy zamiaru niczego przyśpieszać, żeby uniknąć ewentualnego nawrotu kontuzji. Chcemy, by ich powrót do zdrowia odbył się w sposób naturalny. Zależy nam na tym, by być gotowym i w pełni sił na play off. Oczywiście, w najbliższych meczach damy z siebie wszystko i będziemy walczyć na tyle, na ile będzie to możliwe – podkreślił Roberto Santilli, szkoleniowiec ekipy Jastrzębskiego Węgla.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved