Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Roberto Santilli: Przed nami najważniejsze mecze

Roberto Santilli: Przed nami najważniejsze mecze

Reprezentacja Australii odniosła w niedzielę pierwsze zwycięstwo w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Podopieczni Roberto Santillego po nie najlepszym początku pokonali Wenezuelę 3:1. – Wciąż jednak przed nami te najważniejsze mecze i to na nich musimy się teraz skoncentrować – przyznał selekcjoner reprezentacji Australii.

Roberto Santilli, selekcjoner reprezentacji Australii, był zadowolony z wyniku meczu z Wenezuelą, ale nieco tonował nastroje. – Na pewno możemy być zadowoleni z tego rezultatu. Nasza zagrywka typu float i nasz atak były jednymi z kluczowych rzeczy, które pomogły nam odnieść zwycięstwo. Wciąż jednak przed nami te najważniejsze mecze i to na nich musimy się teraz skoncentrować – przyznał. Zespół pozbierał się po sobotniej dotkliwej porażce z Iranem. – To na pewno dla nas bardzo ważna wygrana po porażce z Iranem. Wenezuela to trudny rywal, dysponujący dużą siłą fizyczną, wiedzieliśmy, że będziemy musieli przetrwać jego napór i grać dobrze – przyznał Thomas Edgar.

Trener Wenezueli, Vincenzo Nacci, zwrócił uwagę na zagrywkę rywali i błędy własne swoich podopiecznych. – W pierwszym secie graliśmy naprawdę dobrą siatkówkę. Od drugiego seta zaczęliśmy popełniać masę własnych błędów i zakończyliśmy spotkanie tak samo, jak wczoraj. Zagrywka float reprezentacji Australii sprawiała nam wiele kłopotów, musimy pracować ciężej, aby kolejne mecze zakończyć sukcesem – analizował szkoleniowiec. – Pierwszy set był naprawdę dobry w naszym wykonaniu, ale potem nie utrzymaliśmy tego poziomu. Nie wiemy, dlaczego tak się stało, że straciliśmy naszą koncentrację i poziom naszej gry – zastanawiał się Kervin Pinerua. – Ich zagrywka typu float rozregulowała nasz rytm, prowadziliśmy, a potem straciliśmy koncentrację. Pierwszy set zagraliśmy fajnie, potem od drugiej partii straciliśmy nasz power, a oni zaczęli punktować. Musimy się poprawić – dodał Jose Carrasco.

źródło: FIVB, inf. własna