Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Roberto Santilli poprowadzi AZS Olsztyn?

Roberto Santilli poprowadzi AZS Olsztyn?

fot. archiwum

Wszystko wskazuje na to, że Roberto Santilli od przyszłego sezonu zostanie trenerem AZS-u Olsztyn. Włoski szkoleniowiec, który w polskiej lidze pracował już w dwóch klubach, miałby na stanowisku pierwszego trenera zastąpić Andreę Gardiniego, na którego zakusy czyni ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. 

52-latek w przeszłości pracował w dwóch polskich klubach – Jastrzębskim Węglu (2007-2010) oraz MKS-ie Będzin (2014-2015). Ostatnie dwa lata spędził z reprezentacją Australii. – Po pracy z tą kadrą potrzebowałem trochę czasu dla siebie. Teraz jestem gotowy na to, by podjąć się nowych wyzwań. Byłem bliski związania się z reprezentacją Niemiec, ale finalnie nic z tego nie wyszło. W przyszłym sezonie zamierzam ponownie podpisać kontrakt z jakimś klubem – na początku lutego powiedział sam zainteresowany w rozmowie ze portalem Sport.pl. Wcześniej związany był z wieloma włoskimi zespołami, a także z rosyjską Iskrą Odincowo.W 2008 roku zagrał w finale Pucharu Polski z Jastrzębskim Węglem – trofeum zdobył jednak dopiero dwa lata później. Z tym klubem zajął również 3. (sezon 2008/2009) oraz 2. miejsce (2009/2010) mistrzostw Polski. W Rosji sięgnął po 3. pozycję w Pucharze Rosji (2011) oraz brązowy medal krajowych mistrzostw. Jako asystent trenera Vitala Heynena doprowadził reprezentację Niemiec do 3. lokaty podczas rozgrywanych w Polsce mistrzostw świata, a MKS Będzin uchronił przed ostatnim miejscem w tabeli w sezonie 2014/2015.

Santilli w Olsztynie miałby zastąpić swojego rodaka, Andreę Gardiniego, który jest bardzo blisko przejścia do ZAKSY. Informację tę potwierdziła „La Gazetta Dello Sport”. Sam Gardini również nie zaprzecza, że prowadzi z mistrzami Polski zaawansowane rozmowy, ale to nie jedyna oferta byłego asystenta Andrei Anastasiego w czasach pracy z reprezentacją Polski.

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved