Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Roberto Santilli: Mierzymy wysoko

Roberto Santilli: Mierzymy wysoko

fot. Łukasz Krzywański

Jastrzębski Węgiel skończył okres przygotowawczy i w ostatnim sprawdzianie przed startem PlusLigi zajął trzecie miejsce w Memoriale Arkadiusza Gołasia. – Zawodnicy, którzy wrócili do nas po długim sezonie reprezentacyjnym potrzebowali więcej czasu na dojście do optymalnej formy i czasem gracze bez doświadczenia w kadrze narodowej prezentowali się lepiej od tych ogranych na poziomie reprezentacyjnym. Nic w tym nadzwyczajnego, teraz będziemy się starać doprowadzić wszystkich do najlepszej dyspozycji – mówił trener jastrzębian, Roberto Santilli.

Dopiero od niedawna Jastrzębski Węgiel może trenować w pełnym składzie. Wcześniej wielu zawodników miało obowiązki reprezentacyjne. – Ciężko jednoznacznie ocenić okres przygotowawczy. Na pewno był on bardzo długi. Jedni zawodnicy docierali do klubu, inni z niego wyjeżdżali. Te sytuacje się powtarzały i trzeba było się do tego przyzwyczaić – komentował Roberto Santilli i dodał: – Zawodnicy, którzy wrócili do nas po długim sezonie reprezentacyjnym potrzebowali więcej czasu na dojście do optymalnej formy i czasem gracze bez doświadczenia w kadrze narodowej prezentowali się lepiej od tych ogranych na poziomie reprezentacyjnym. Nic w tym nadzwyczajnego, teraz będziemy się starać doprowadzić wszystkich do najlepszej dyspozycji – przyznał szkoleniowiec jastrzębian.Jego zespół przygotowania rozpoczął pod koniec sierpnia. – To był długi okres przygotowawczy, ale pożyteczny, bo można było dokładnie przyjrzeć się wszystkim zawodnikom. Również tym, których umiejętności znaliśmy trochę mniej. Każdy z nich zrobił krok naprzód, niektórzy nawet więcej niż jeden. To budujące. Teraz musimy jeszcze bardziej skonsolidować zespół, a to nie takie proste. Najważniejsze, że drużyna jest w komplecie – podsumował Roberto Santilli. Jego podopieczni w Memoriale Arkadiusza Gołasia zajęli trzecie miejsce, w pierwszym pojedynku przegrywając z zespołem z Warszawy, by w meczu o brąz 3:2 pokonać PGE Skrę Bełchatów. – Cieszy mnie, że drużyna potrafi pozytywnie zareagować po słabszych spotkaniach i następny mecz po porażce umiemy zagrać lepiej. Ta grupa potrafi się zjednoczyć, a przecież mamy w zespole wiele nowych twarzy. Jesteśmy na dobrej drodze. Potrzeba tylko cierpliwości i wykorzystywania szans na boisku – ocenił szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla i podkreślił: – Zawsze przywiązuję wagę do wyników. W meczach kontrolnych wychodzi podejście do gry, koncentracja, przywiązywanie uwagi do detali, a to często później bywa decydujące w grze o punkty. Jego drużyna z pewnością w tym sezonie jest zaliczana do grona faworytów PlusLigi. – Zapowiada się ciężki sezon. Mamy duże cele do zrealizowania – mierzymy wysoko. Kłopot polega na tym, że wiele drużyn ma podobne podejście jak my. Co tydzień czeka nas jakaś batalia, nawet i częściej, bo gramy jeszcze w Lidze Mistrzów – przyznał Roberto Santilli.

– To był owocny okres przygotowawczy, ale wszyscy czekamy juz na pierwszy mecz ligowy. Jak ta maszyna ruszy, to naprawdę będzie ciekawie i mam nadzieje, że z każdym tygodniem będziemy prezentowali się coraz lepiej – podsumował krótko doświadczony libero jastrzębian, Paweł Rusek. – Z jednej strony trochę nas martwi, to, że jest u nas trochę jak w kalejdoskopie. Musimy and tym pracować, ale fajnie, że turniej zakończyliśmy zwycięstwem z PGE Skrą, nie byle jaką drużyna. Teraz patrzymy już tylko na pierwszy mecz w Bydgoszczy – zapowiedział Rusek. Jego zespół nie miał komfortowego okresu przygotowawczego. – Na pewno nie było łatwo, bo co chwilę ktoś dochodził, kogoś nie było. Ostatecznie jesteśmy wszyscy razem, brakuje jedynie tego, żeby Julien Lyneel wrócił do nas w 100% – mówił Paweł Rusek i ocenił: – Nawet na treningach poziom jest bardzo wysoki, musimy to jeszcze przenieść na mecze. Wszystko jest. naszych rękach, zdajemy sobie sprawę z naszych mankamentów i z pozytywów.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved