Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Roberto Santilli: Kluczowe było oczyszczenie głów zawodników

Roberto Santilli: Kluczowe było oczyszczenie głów zawodników

fot. Łukasz Krzywański

– Nikt nie da nikomu finału za darmo. Warszawianie wygrali u nas i na pewno teraz też będą chcieli zakończyć tę rywalizację zwycięsko u siebie. Oczekuję twardej gry z obu stron, ale oczywiście z naszym zwycięstwem – powiedział przed decydującym starciem półfinałowym Dawid Konarski, atakujący Jastrzębskiego Węgla.

W pierwszym półfinale pomarańczowi pokonali na wyjeździe ONICO Warszawa 3:1, by w drugim ulec rywalom przed własną publicznością 0:3. W środę znów Jastrzębski Węgiel czeka starcie wyjazdowe, w stołecznej hali na Torwarze. – Jestem pewny, że zaprezentujemy się lepiej, niż ostatnio – zadeklarował Roberto Santilli, który podczas niedzielnych i poniedziałkowych treningów wielkanocnych wpajał swoim podopiecznym, by – po wcześniejszej analizie – wyrzucili z pamięci drugi pojedynek półfinałowy. – Kluczowe było „oczyszczenie” głów zawodników i koncentracja na następnym meczu z myślą o poprawieniu się w pewnych elementach technicznych i lepszym wypełnieniu założeń taktycznych, aniżeli miało to miejsce w ostatnim spotkaniu – dodał szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.Jastrzębianie zapowiadają, że są gotowi na decydujący pojedynek. Wierzą, że pokażą się z o wiele lepszej strony niż w meczu u siebie. – Myślę, że jesteśmy gotowi do tego, żeby rozegrać to trzecie spotkanie i zagrać je dużo lepiej, niż to ostatnie przed własną publicznością. Jedziemy do Warszawy naładowani, pełni wiary i jutro o około godziny 23 wszystko będzie jasne – stwierdził Dawid Konarski, atakujący śląskiego zespołu.

Pomarańczowi wyjechali do stolicy we wtorek po przeprowadzonym treningu w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. W dniu meczu odbędą poranny rozruch na Torwarze, a wieczorem staną naprzeciw ONICO w kluczowej batalii o finał mistrzostw Polski. – Nikt nie da nikomu finału za darmo. Warszawianie wygrali u nas i na pewno teraz też będą chcieli zakończyć tę rywalizację zwycięsko u siebie. Oczekuję twardej gry z obu stron, ale oczywiście z naszym zwycięstwem – zakończył Dawid Konarski.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved