Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Roberto Santilli: Czas działa na naszą korzyść

Roberto Santilli: Czas działa na naszą korzyść

fot. archiwum

Już w czwartek i piątek siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wezmą udział w turniej Falkon Cup w Elblągu. Oprócz olsztynian w turnieju wezmą udział ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Lotos Trefl Gdańsk i Łuczniczka Bydgoszcz. – Z tygodnia na tydzień zauważam poprawę w grze zespołu. Czas działa na naszą korzyść – mówi trener olsztynian Roberto Santilli.

Okres przygotowawczy olsztyńskich akademików do nowego sezonu PlusLigi trwa w najlepsze. Podopieczni trenera Roberto Santillego mają już za sobą sześć tygodni ciężkich treningów, podczas których rozegrali cztery sparingi. Rywalami byli siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk, a ostatni dwumecz został rozegrany w poprzednim tygodniu w Lęborku. W pierwszym spotkaniu lepsi okazali się gdańszczanie (2:3), a w rewanżu górą byli siatkarze Indykpolu AZS (3:1). – Mogliśmy zobaczyć, jak podczas gier sparingowych zachowuje się cały zespół – mówi Roberto Santilli, trener zespołu. – Było to dla nas bardzo pożyteczne, ponieważ siatkarze nie grali przez ponad 4 miesiące. Chcieliśmy powrócić do atmosfery meczowej oraz sprawdzić pewne ustawienia. Z tygodnia na tydzień zauważam poprawę w grze zespołu. Czas działa na naszą korzyść.Po zakończonych mistrzostwach Europy do drużyny dołączają zawodnicy, którzy bronili barw swoich narodowych reprezentacji. We wtorek pierwszy trening w zielonych barwach odbyli Jakub Kochanowski i Robbert Andringa. Dla holenderskiego przyjmującego będzie to pierwszy sezon w PlusLidze. – Czuję się dobrze i jestem podekscytowany, że mogę dołączyć do drużyny – przyznaje Robbert Andringa. – Pierwsze wrażenie po rozmowach z trenerem i kolegami z zespołu jest bardzo pozytywne. Nie mogę się doczekać, kiedy razem zaczniemy trenować i grać na boisku podczas gier sparingowych.

W mistrzostwach Starego Kontynentu Andringa wraz z reprezentacją Holandii odpadli już w rozgrywkach grupowych. Podstawowy przyjmujący reprezentacji Holandii trafił do silnej grupy z Belgią, Francją i Turcją. Niestety Holendrzy mimo walki w każdym meczu trzykrotnie musieli przełknąć gorycz porażki, kończąc swoją przygodę z turniejem już na fazie grupowej. – Niestety nie był to dobry turniej w naszym wykonaniu – mówi wprost siatkarz Indykpolu AZS Olsztyn. – W meczu z Turcją zagraliśmy źle i nie mieliśmy szans na wygraną. To samo przydarzyło nam się w spotkaniu z Belgią. Mogliśmy pokonać Francuzów, lecz nie zachowaliśmy sił do samego końca.

Kochanowski i Andringa będą już do dyspozycji trenera podczas kolejnych sparingów, a te już w czwartek i piątek! Do Elbląga zagoszczą najlepsi siatkarze w kraju, by rywalizować w turnieju Falkon Cup 2017 o Puchar Prezydenta Elbląga. Przez dwa dni siatkarskiego święta na wszystkich uczestników czeka spora dawka siatkarskich emocji. Oprócz ekipy ze stolicy Warmii i Mazur na parkiecie zaprezentują się drużyny ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Lotosu Trefla Gdańsk i Łuczniczki Bydgoszcz. – Chcemy sprawdzić kolejne ustawienia oraz zobaczyć, jak będą się w nich odnajdować Robbert Andringa i Kuba Kochanowski – przyznaje Roberto Santilli. – Oczywiście chcemy wygrać dwa mecze, ale główną uwagę będą skupiał na naszej dyspozycji. Mam nadzieję, że względem ostatniego sparingu wykonamy kolejny krok do przodu.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved