Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Roberto Santilli: Chcemy wykonać kolejny krok w przód

Roberto Santilli: Chcemy wykonać kolejny krok w przód

fot. Aleksandra Twardowska

 – Nie oczekiwaliśmy takiego wyniku, który osiągnęliśmy. Teraz chcemy wykonać kolejny krok w przód. Jeśli chodzi o klasyfikację końcową, to nie możemy zakładać sobie konkretnej pozycji. Musimy wejść na odpowiedni poziom i rywalizować z najmocniejszymi drużynami na równym poziomie. To największe wyzwanie, które stoi przed nami w nowym sezonie – mówił na przedsezonowej konferencji prasowej trener Indykpolu AZS Olsztyn, Roberto Santilli.

Włoski szkoleniowiec Roberto Santilli przyznał, że czuje się świetnie, mogąc rozpocząć kolejny rok pracy w stolicy Warmii i Mazur. – W ubiegłym sezonie wykonaliśmy bardzo dobrą robotę, a nasza drużyna charakteryzowała się dużą jakością – podkreślił opiekun akademików. – Nie oczekiwaliśmy takiego wyniku, który osiągnęliśmy. Teraz chcemy wykonać kolejny krok w przód. Jeśli chodzi o klasyfikację końcową, to nie możemy zakładać sobie konkretnej pozycji. Musimy wejść na odpowiedni poziom i rywalizować z najmocniejszymi drużynami na równym poziomie. To największe wyzwanie, które stoi przed nami w nowym sezonie.Roberto Santilli w swojej wypowiedzi zwrócił również uwagę na zmiany, które zaszły w ekipie przed sezonem. – Nie możemy oczekiwać, że od początku sezonu nowi zawodnicy będą stosować się do naszej filozofii gry – powiedział trener. – Są z nami tacy siatkarze jak Paweł Woicki czy Jan Hadrava, którzy są podstawą drużyny. Łatwiej wtedy pracować z nowymi, młodymi zawodnikami. I dodał: – To będzie ekscytujący sezon, z wieloma silnymi drużynami. Chcemy cieszyć się siatkówką i zarażać radością do niej olsztyńskich kibiców.

Paweł Woicki, kapitan Indykpolu AZS Olsztyn, zwrócił uwagę na atmosferę panującą w zespole oraz jego osobiste relacje na linii kapitan – trener. Rozgrywający akademików wyraził zadowolenie z możliwości współpracy z włoskim szkoleniowcem w kolejnym sezonie. – Jako jedyny w kraju potrafi mnie poskromić, bowiem trzymam przy nim łagodną twarz – przyznał siatkarz. – To, co zwróciło moją szczególną uwagę, to duża przestrzeń do rozwoju, jaką ma każdy zawodnik. Obojętnie jak ten sezon się zakończy, to uważam, że wszyscy z nas będą zadowoleni ze współpracy z trenerem Santillim. Rok temu byliśmy „underdogiem”, a potrafiliśmy postawić się wielu drużynom. To jest klucz do rozwoju naszego zespołu.

Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA, przedstawił zgromadzonym dziennikarzom cele drużyny na nadchodzący sezon. – Jako władze spółki jesteśmy świadomi, że najbliższy sezon będzie ciężki – powiedział Tomasz Jankowski. – Naszym marzeniem byłoby powtórzenie awansu do fazy play-off. To zadanie może się okazać trudne. Zespoły, które rok temu uplasowały się za nami, przed tym sezonem bardzo się wzmocniły. Drugim „problemem” jest brak Robberta Andringi na początku sezonu. Mam nadzieję, że dołączy do zespołu w listopadzie.

Prezes klubu zwrócił również uwagę na 18 sezon w ramach Polskiej Ligi Siatkówki. – AZS Olsztyn to jeden z nielicznych klubów, które są w zawodowej lidze od początku – podkreślił włodarz olsztyńskiego klubu –  W Hali Urania będzie można obejrzeć 12 z 14 mistrzów świata. Zespół rywalizuje nie tylko w rozgrywkach rodzimej ekstraklasy, ale także na polu europejskim. Po dziesięciu latach ponownie będziemy uczestniczyć w Pucharze CEV. Pierwszy mecz z fińskim Hurrikaani Loimma w Olsztynie zagramy we wtorek 6 listopada, a wyjazdowy mecz rewanżowy odbędzie się tydzień później (13.11). 

Moim faworytem do mistrzostwa Polski w tym sezonie są:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

 

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved