Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Roberto Santilli: Chcemy powrócić do pierwszej szóstki

Roberto Santilli: Chcemy powrócić do pierwszej szóstki

fot. Katarzyna Antczak

W meczu kończącym 15. kolejkę zmagań w PlusLidze MKS Będzin po bardzo zaciętym spotkaniu pokonał Indykpol AZS Olsztyn 3:1. Pomimo że przez większą część dotychczasowych zmagań podopieczni Roberto Santillego znajdowali się w czołowej szóstce tabeli, to zakończyli pierwszą rundę zmagań na 7. miejscu i nie zdołali się zakwalifikować do ćwierćfinału Pucharu Polski – Chcemy powrócić do pierwszej szóstki – deklaruje trener olsztynian Roberto Santilli.

Po kilku latach powrócił pan do Będzina, mimo gorącego powitania, jakie zafundowali kibice z Będzina, to jednak nie był to powrót marzeń.Roberto Santilli: – Tak, to rzeczywiście nie był najlepszy mecz. Mamy za sobą bardzo zły okres, nie prezentujemy się za dobrze. W spotkaniu przeciwko MKS-owi zaczęliśmy źle pierwszego seta, później zmieniliśmy kilku zawodników i znaleźliśmy lepszy balans gry. Jesteśmy bardzo daleko od naszej najlepszej formy, a żeby wygrywać w Będzinie, trzeba grać bardzo dobrze, ponieważ inaczej nie odniesie się tutaj zwycięstwa.

Jakie są powody tej trochę słabszej formy?

– Od miesiąca nie prezentujemy swojej optymalnej dyspozycji, dzisiejszy mecz nie był wyjątkiem. Część graczy może być zmęczona, a część w nie najlepszej formie. Straciliśmy bezpieczeństwo, popełnialiśmy czasem takie błędy, których normalnie nie robiliśmy miesiąc temu. Taka jest siatkówka, musimy pracować i być gotowi na następne spotkania.

Jak idzie nauka polskiego?

– Próbuję mówić po polsku, chociaż jest to dla mnie bardzo trudny język, ale będę próbować dalej (śmiech).

Czy jest pan zadowolony z pierwszej połowy sezonu?

– Zaczęliśmy rewelacyjnie, pierwszy miesiąc był dla nas świetny, wygraliśmy 5 z 6 spotkań, ale później mieliśmy problemy, zwłaszcza kiedy swoje mecze rozgrywaliśmy na wyjeździe. Traciliśmy bardzo dużą liczbę punków i taki jest tego skutek. Skończyliśmy pierwszą rundę dopiero na 7. miejscu.

Czego możemy życzyć pańskiej drużynie?

– Chcemy powrócić do pierwszej szóstki. To był od początku cel naszego zespołu, i znajdowaliśmy się w niej przez pierwsze dwa miesiące. Później jednak spadliśmy na niższe lokaty, lecz musimy tam powrócić i tego chcemy dokonać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved