Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Roberto Piazza: Zagraliśmy dobry mecz z Zenitem Sankt Petersburg

Roberto Piazza: Zagraliśmy dobry mecz z Zenitem Sankt Petersburg

fot. Łukasz Krzywański

Ekipa skry Bełchatów wygrała z Zenitem Sankt Petersburg i z podniesionym czołem może przygotowywać się do meczu rewanżowego w Rosji. – Zagraliśmy dobry mecz, moi zawodnicy w obronie i przyjęciu zagrali bardzo dobrze i jestem zadowolony z ich postawy – powiedział trener Skry Roberto Piazza.

Nic nie zapowiadało zwycięstwa bełchatowian po tym jak przegrali oni z kretesem drugiego seta. Być może ta wysoka porażka była potrzebna, bowiem ekipa Skry poprawiła swoje przyjęcie i przejęła inicjatywę na boisku. Poza drugim setem popularne pszczoły miały lepszą skuteczność w ataku i zakończyły cały mecz w tym elemencie na poziomie 54%. Obie drużyny miały taką samą ilość punktowych bloków po 7, natomiast goście okazali się minimalnie lepsi w punktach zdobytych bezpośrednio z zagrywki 8-7 na korzyść Zenita. Zadowolony z postawy całej ekipy był przyjmujący Milan Katić. – Zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony, ten mecz nam wyszedł, zagraliśmy na dobrym poziomie, niemal we wszystkich elementach, zagraliśmy na 100% w tym meczu. Był to najlepszy mecz rozegrany przez nas w tym sezonie, daliśmy z siebie wszystko i zasłużyliśmy na to zwycięstwo. Z drugiej strony musimy być gotowi na mecz w Sankt Petersburgu, Zenit ma dobrych siatkarzy i wierzę w to, że nam się uda. Na pewno się nie poddamy i będziemy z nimi walczyć – powiedział zawodnik.Rozgrywający Skry podkreślił bardzo dobrą grę swoich kolegów w przyjęciu. Milan Katić w tym elemencie zanotował 60% przyjęcia pozytywnego i 50 % perfekcyjnego, Milad Ebadipour odpowiednio 48% i 33%, a Kacper Piechocki 42% i 21%. – Dla nas jest to bardzo dobry wynik, ważne że wygraliśmy ten mecz choć w Rosji w Sankt Petersburgu na pewno będzie gorąco, jedziemy do Rosji po awans do półfinału. Bardzo dobrze zagraliśmy w przyjęciu, poza drugim setem zagrywka Zenita nie zrobiła na nas wrażenia jakiego każdy oczekiwał – przyznał siatkarz.

Zawodników Skry czeka krótki jednodniowy odpoczynek i od soboty będą oni przygotowywać się do rewanżowego meczu w Sankt Petersburgu. Spotkanie zaplanowane jest na środę 20 marca. – Według mojej opinii zagraliśmy dobry mecz. W niektórych elementach możemy zagrać jeszcze lepiej i musimy być na to przygotowani w Sankt Petersburgu. Jestem bardzo zadowolony z postawy całej drużyny, powiedziałem swoim zawodnikom po tym meczu: jutro odpoczywamy natomiast od soboty przygotowujemy się do rewanżowego starcia z naszym rywalem z Rosji. Nasi rywale dobrze zagrywali, ale moi wszyscy zawodnicy zagrali bardzo dobrze w obronie i przyjęciu, liczę że zagramy jeszcze lepiej w tych elementach. Artur Szalpuk jest gotowy do gry i może w następnym meczu zagra od początku. Wszedł na boisko w drugim secie, ale Milan Katić zaprezentował się z dobrej strony, muszę myśleć o drużynie, a nie o indywidualnościach – zakończył trener Skry.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved