Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Roberto Piazza: W tym sezonie wszyscy chcą nas pokonać

Roberto Piazza: W tym sezonie wszyscy chcą nas pokonać

fot. Katarzyna Antczak

– Największą presję nakładam sam na siebie i ona jest wysoka każdego dnia. Nic się nie zmienia, a ja czuję się tak samo, jak po zdobyciu Superpucharu Polski czy przegranej z Indykpolem AZS Olsztyn w lidze – mówi w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” Roberto Piazza.  – Musimy znaleźć swój dobry rytm na boisku – dodaje szkoleniowiec PGE Skry Bełchatów.

Dlaczego PGE Skra Bełchatów ma najsłabszy początek sezonu od lat? Roberto Piazza:Po prostu tworzymy nową drużynę, były zmiany w składzie. Nie jesteśmy już tą Skrą, która zdobywała mistrzostwo Polski. Zgadza się, mamy trzy porażki na koncie, ale co to oznacza? Ano to, że musimy starać się poprawić grę. Siatkówka się zmienia. Skra jest jedną z drużyn, na której ciąży największa presja. Oczywiście w tym sezonie wszyscy chcą nas pokonać zgodnie z zasadą „bij mistrza”.

Co trzeba zrobić, żeby to zmienić?

– Musimy znaleźć swój dobry rytm na boisku.

Dlaczego tak trudno to zrobić?

– Właśnie z powodu zmian, które zaszły w zespole. Zresztą w komplecie pracujemy zaledwie od trzech tygodni. Przed sobotnim meczem z Jastrzębskim Węglem rozegraliśmy pięć spotkań w dwanaście dni. Musimy pracować, ale efekty przyjdą, gdy będziemy mogli to robić podczas treningu, a nie meczu.

Czyli kalendarz ligowy też nie jest waszym sprzymierzeńcem?

– Proszę wybaczyć, ale nie jestem trenerem, który szuka wymówek. Kalendarz jest taki sam dla wszystkich. Jako mistrzowie kraju mieliśmy na koncie o jeden mecz więcej, bo walczyliśmy o Superpuchar Polski. Zresztą z powodzeniem, bo pokonaliśmy 3:0 Trefla Gdańsk.  

To był wasz najlepszy mecz w sezonie?

– Może jedyny, który jak dotąd zagraliśmy naprawdę dobrze. To fakt. Musimy się zastanowić, czy nasz prawdziwy poziom to właśnie ten z meczu w Gdańsku z Treflem. Sobotnie spotkanie z Jastrzębskim Węglem też nie stało na słabym poziomie. Po prostu straciliśmy szansę na to, by wygrać mecz.

W środę przed wami ważny mecz z Asseco Resovią, podrażnioną pięcioma porażkami na początek sezonu.

– Nie ma łatwych meczów w polskiej lidze. Nie zwracam uwagi na to, z jakimi problemami boryka się drużyna rywali. Dla mnie najważniejszy jest mój zespół i doskonale wiem, że możemy być lepsi. 

Cały wywiad Edyty Kowalczyk w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved