Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Roberto Piazza trenerem reprezentacji Holandii

Roberto Piazza trenerem reprezentacji Holandii

fot. Aleksandra Twardowska

Holenderska federacja ogłosiła że nowym szkoleniowcem męskiej kadry będzie aktualny trener PGE Skry Bełchatów, Roberto Piazza. Kontrakt ma obowiązywać do igrzysk olimpijskich 2020 r. Pracę dla Pomarańczowych Włoch ma rozpocząć w maju.

Roberto Piazza reprezentację Holandii przejmie po Gido Vermeulenie, który rozstał się z kadrą w grudniu. 51-letni Włoch podpisał kontrakt do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich.– Jesteśmy zachwyceni, że z reprezentacją Holandii zgodził się pracować jeden z lepszych trenerów, jakim bez wątpienia jest Roberto Piazza. Pasuje do naszej filozofii, a jego doświadczenie daje pewność, że pomoże kadrze w osiągnięciu jak najlepszych rezultatów. Cieszymy się, że udało się dojść do porozumienia z Roberto, ponieważ w tym roku rozgrywamy w naszym kraju mistrzostwa Europy – przyznali przedstawiciele holenderskiej federacji.

Z obrotu spraw cieszy się również Włoch. – Jestem bardzo zaszczycony, mogąc trenować holenderski zespół męski. Ta drużyna ma wspaniałą historię. Widziałem wszystkie mecze Holendrów na ostatnich Mistrzostwach Świata i byłem pod wrażeniem ich występów w Bułgarii i we Włoszech. Ten zespół ma wszystko, co w jego mocy, aby zrobić kolejny krok. Moim marzeniem jest doprowadzić Holandię do pierwszej dziesiątki świata. Jestem bardzo zmotywowany, aby zacząć w maju – przyznał Roberto Piazza.

Roberto Piazza do tej pory pracował głównie jako trener klubowy, teraz będzie miał okazję poprowadzić kadrę. Z reprezentacją Holandii w najbliższym czasie czeka go sporo wyzwań. 25 maja rozpocznie się rywalizacja w Złotej Lidze Europejskiej, w dniach 9-11 sierpnia odbędzie się turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, a miesiąc później startują mistrzostwa Europy. Holandia będzie jednym z gospodarzy (Rotterdam, Amsterdam, Apeldoorn).

źródło: volleybal.nl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved