Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Roberto Piazza: Najważniejsze jest to, że wygraliśmy

Roberto Piazza: Najważniejsze jest to, że wygraliśmy

fot. Katarzyna Antczak

Niezwykle cenne zwycięstwo odnieśli w środę siatkarze PGE Skry Bełchatów. Podopieczni Roberto Piazzy pokonali w Moskwie miejscowe Dynamo 3:2 i zachowali szansę na wyjście z grupy. – Najważniejsze jest to, że wygraliśmy – powiedział po spotkaniu Roberto Piazza. Bełchatowianie z dwoma punktami zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy C.

PGE Skra jechała do Moskwy z zamiarem odniesienia pierwszego zwycięstwa w Lidze Mistrzów i ze świadomością, że porażka praktycznie zamknęłaby jej drogę do dalszej fazy. – Nie mogę powiedzieć, że spodziewałem się właśnie takiego rezultatu. Wiedziałem, że to będzie ciężki mecz, choćby dlatego, że był ważny dla układu tabeli. Nasza grupa jest może najsilniejszą ze wszystkich w tej edycji Ligi Mistrzów – powiedział trener Roberto Piazza. – Cieszymy się, że wygraliśmy w Moskwie, ale jesteśmy też źli, że straciliśmy jeden punkt i wracamy do domu z dwoma. Jednak najważniejsze jest to, że wygraliśmy – dodał szkoleniowiec. W jego zespole prym wiedli Mariusz Wlazły i Bartosz Bednorz. Obaj zdobyli po 20 punktów. PGE Skra na pewno przeważała w ataku, notując w tym elemencie 58% skuteczności, zaś Dynamo osiągnęło 48%.

W zgoła odmiennym nastroju był rzecz jasna Boris Kolczins. – Skra wygrała, ponieważ była lepsza w zagrywce i przyjęciu. My nie mogliśmy wykorzystywać naszych środkowych – ocenił szkoleniowiec Dynama. PGE Skra zanotowała w tym meczu 11 asów serwisowych przy 5 rywali, z czego 4 były autorstwa Wlazłego. – Wygraliśmy dwa sety, ale w tie-breaku zrobiliśmy zdecydowanie za dużo błędów. Paweł Krugłow jak zawsze był niesamowity, dobrze grał także Dick Kooy, ale brakowało nam Jurija Bierieżki. Mam nadzieję, że pomoże nam w meczu w Polsce. Na dzień dzisiejszy nie mamy lidera. Nie wiem, czy wyjdziemy z grupy, ale chcemy pokazać się z jak najlepszej strony – dodał Kolczins. 31 stycznia oba zespoły spotkają się ponownie, tym razem w łódzkiej Atlas Arenie.źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved