Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Roberto Piazza: Musimy zagrać siatkówkę na swoim poziomie

Roberto Piazza: Musimy zagrać siatkówkę na swoim poziomie

fot. Katarzyna Antczak

Siatkarze PGE Skry Bełchatów spotkaniem w Bielsku-Białej mogą zagwarantować sobie drugie miejsce po fazie zasadniczej. – Potrzebujemy zwycięstwa, więc zagramy na 100% naszych możliwości – przed meczem 28. kolejki mówi Kacper Piechocki, libero bełchatowian.

Faza zasadnicza PlusLigi dobiega końca, na dwie kolejki przed zakończeniem tej części rozgrywek wciąż mamy jednak sporo znaków zapytania. Tak naprawdę pewna i niezagrożona jest pozycja lidera ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, przed spadkiem nie uchronią się już siatkarze Społem Kielce. Jednak zarówno Skra Bełchatów, jak i BBTS Bielsko-Biała wciąż mają o co walczyć. Bełchatowianie chcą pozostać na wysokim drugim miejscu, BBTS może jeszcze uciec ze strefy spadkowej. Jak zgodnie podkreślają podopieczni Roberto Piazzy, bełchatowianie do Bielska-Białej jadą z jasnym celem. – Potrzebujemy zwycięstwa, więc zagramy na 100% naszych możliwości, aby zapewnić sobie drugie miejsce i od razu miejsce w półfinałach, unikając ćwierćfinałów – mówił Kacper Piechocki.Mimo że siatkarzy obu ekip dzieli prawdziwa przepaść w ligowej tabeli, nikt w Bełchatowie nie zamierza lekceważyć przeciwnika, tym bardziej że kluczowa faza rozgrywek zbliża się nieuchronnie. – Koncentruję się na naszej drużynie. Musimy zagrać siatkówkę na swoim poziomie – mówił Roberto Piazza, nawiązując do najważniejszych meczów w sezonie. – Trenujemy ciężko, aby przygotować się jak najlepiej do fazy play-off. Chcemy zagrać najlepiej, jak to tylko możliwe, aby wykorzystać tę szansę – dodał szkoleniowiec bełchatowian.

Sympatycy Skry Bełchatów mają w pamięci końcówkę fazy zasadniczej w 2016 roku, kiedy to przegrany set w meczu z BBTS-em zamknął ich drużynie walkę o tytuł mistrza Polski. Teraz skojarzenia bełchatowian z BBTS-em mogą być przyjemniejsze. Jeśli bełchatowianie wygrają minimum dwa sety, zapewnią sobie awans do półfinału mistrzostw Polski. Jak przyznają, interesuje ich jednak pełna pula. Jeśli tak się stanie, sytuacja rywali, aby wydostać się ze strefy spadkowej, będzie bardzo trudna. – Jedziemy do Bielska-Białej, chcielibyśmy wygrać to spotkanie za trzy punkty i takie jest nasze założenie – podsumował Patryk Czarnowski.

źródło: inf. własna, skra.pl, skra.tv

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved