Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Roberto Piazza: Mamy dobrą pozycję startową

Roberto Piazza: Mamy dobrą pozycję startową

fot. Aleksandra Twardowska

PGE Skra Bełchatów wygrała turniej w Gostycynie, który był pierwszy sprawdzianem w okresie przygotowawczym do sezonu Polskiej Ligi Siatkówki. Mistrzowie Polski pokonali najpierw Trefla Gdańsk 3:1, a w finale wygrali po tie-breaku z niemieckim Netzhoppers KW. – To był pierwszy test, a teraz musimy dalej ciężko pracować. Pozycja startowa jest jednak dobra – mówił po pierwszych zmaganiach w sezonie szkoleniowiec żółto-czarnych, Roberto Piazza.

Jak podsumuje pan pierwszy turniej towarzyski w wykonaniu PGE Skry?Roberto Piazza:Teraz wynik nie jest dla nas najważniejszy. Wygraliśmy turniej, ale nie jest to dla nas trofeum, ale po prostu rozegrane dwa mecze sparingowe. Jestem zadowolony, bo zagraliśmy na całkiem niezłym poziomie, a przypominam, że był to pierwszy turniej po ciężkim okresie przygotowawczym w siłowni. To był pierwszy test, a teraz musimy dalej ciężko pracować. Pozycja startowa jest jednak dobra.

To była też możliwość sprawdzenia nowych ustawień.

Codziennie możemy ulepszać naszą grę i szukać nowych rozwiązań. Renee Teppan zagrał w Gostycynie jako przyjmujący i w mojej opinii może grać na tej pozycji w większym wymiarze. Byliśmy też z gościnnie grającym środkowym, bo Patryk Czarnowski nabawił się kontuzji. Nieźle jako przyjmujący radził sobie też Robert Milczarek, czyli nominalny libero. Był jednym z najlepszych zawodników w końcówce pierwszego meczu, kiedy musieliśmy wygrać seta. To naprawdę cieszy.

Teraz PGE Skrę czeka zagraniczny turniej w Cuneo…

W Cuneo zostawiłem część mojego serca. Pracowałem tam przez dwa sezony. Szkoda tylko, że klub zakończył swoją działalność i brakowało kontynuacji tej tradycji. Teraz się odradza i cieszę się, że zagramy w Cuneo. To będzie jednak kolejny normalny turniej, podobny do tego, w którym graliśmy ostatnio. Możemy jednak zagrać już trochę lepiej niż w Gostycynie.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved