Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Roberto Piazza: Chcemy osiągnąć fazę finałową wszystkich rozgrywek

Roberto Piazza: Chcemy osiągnąć fazę finałową wszystkich rozgrywek

– Ważne jest dla mnie, aby zawodnicy mieli radość z treningów. Chcę, aby podczas ćwiczeń towarzyszył im uśmiech na twarzy. Musimy oczywiście poznać się, zgrać i starać się poprawiać każdego dnia – powiedział Roberto Piazza, nowy szkoleniowiec PGE Skry Bełchatów.

Jak zareagował trener na możliwość powrotu do Polski i poprowadzenia zespołu PGE Skry Bełchatów?Roberto Piazza: – Objęcie funkcji trenera PGE Skry to była wspaniała propozycja zawodowa. Byłem prawie dogadany z rosyjskim klubem Ufa, kiedy zadzwonił do mnie prezes PGE Skry. Zastanawiałem się, czy powrót do PlusLigi to dla mnie dobre rozwiązanie. Zdecydowałem, że współpraca z najbardziej utytułowanym polskim klubem to duże wyzwanie.

Po dwóch sezonach wraca pan do prowadzenia klubu w PlusLidze, czy w międzyczasie interesował się pan rywalizacją o mistrzostwo Polski?

Śledziłem rozgrywki PlusLigi i wspaniałą walkę o tytuł szczególnie w pierwszym sezonie po wyjeździe. Kiedy pracowałem w Grecji, byłem w stałym kontakcie z trenerami Anastasim i Fefe De Giorgim. Może trochę mniej w ostatnim okresie, gdy pracowałem z włoską Modeną, z którą w lutym zdecydowaliśmy się rozwiązać umowę. W tym czasie kontaktowałem się także z Gardinim i obserwowałem rozstrzygnięcia w polskiej lidze, bo to jedne z najważniejszych rozgrywek w Europie.

Irańczyk oficjalnie dołączył do PGE Skry

Jakie cele stawia trener przed sobą i drużyną w nadchodzącym sezonie?

– Moje oczekiwania zawsze są wysokie, podobnie jak władz PGE Skry. Postaramy się osiągnąć fazę finałową wszystkich rozgrywek. Zaczynamy od walki o Superpuchar, nasz kolejny cel to Puchar Polski, trzeci priorytet to zdobycie mistrzostwa Polski, a czwartym celem będzie turniej finałowy Ligi Mistrzów.

Jak będą wyglądały przygotowania do sezonu?

– Ważne jest dla mnie, aby zawodnicy mieli radość z treningów. Chcę, aby podczas ćwiczeń towarzyszył im uśmiech na twarzy. Musimy oczywiście poznać się, zgrać i starać się poprawiać każdego dnia.

Jak widzi trener współpracę z Michałem Winiarskim – ikoną nie tylko bełchatowskiej drużyny, ale i polskiej siatkówki, doświadczonym zawodnikiem, który dopiero rozpoczyna trenerską karierę?

– Myślę, że Winiar może być nawet ważniejszy ode mnie. Dobrze zna realia polskich rozgrywek, zespoły i zawodników. Świetnie orientuje się w możliwościach naszych graczy zarówno z pozycji kolegi z boiska, a teraz też asystenta. Wierzę, że współpraca z Winiarem będzie korzystna dla zespołu.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved