Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Robertlandy Simon: Zespół potrzebuje więcej doświadczenia

Robertlandy Simon: Zespół potrzebuje więcej doświadczenia

fot. norceca.info

Robertlandy Simon zdecydował się na powrót do reprezentacji swojego kraju. Mimo wsparcia doświadczonego środkowego Kubańczycy nie awansowali do igrzysk olimpijskich w Tokio. – – Byłem trochę niepewny, jak gracze zareagują na mój powrót, ponieważ nigdy nie grałem z żadnym z nich. To był świetne, wszyscy są niesamowici i przywitali mnie w najlepszy możliwy sposób – wspomina siatkarz.

Chociaż Kubańczykom nie udało się awansować do igrzysk olimpijskich Robertlandy Simon nie żałuje powrotu do reprezentacji swojego kraju. – Powrót do drużyny narodowej był fantastyczny, nawet gdy nie udało nam się zdobyć kwalifikacji olimpijskiej, co było głównym celem – przyznał na łamach Somos Voley. – Byłem trochę niepewny, jak gracze zareagują na mój powrót, ponieważ nigdy nie grałem z żadnym z nich. To był świetne, wszyscy są niesamowici i przywitali mnie w najlepszy możliwy sposób – dodał. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Robertlandy Simon Aties (@robertlandy13)

Na Kubie urodziło się wielu utalentowanych siatkarzy. Obecnie młodymi nadziejami tego kraju są Miguel Angel Lopez i Yant Herrera. – W drużynie narodowej jest wielu interesujących graczy, którzy mają to, czego potrzeba, aby osiągnąć najwyższy poziom – zaznaczył doświadczony środkowy. – Z gry z nimi w zeszłym roku i oglądania ich wynika, że mają talent, więc to naprawdę zależy od nich. Jeśli zdecydują się na poświęcenie i będą zaangażowani, osiągną swój cel – podkreślił Simon, który deklaruje pomoc swoim rodakom. – Zespół potrzebuje więcej doświadczenia i właśnie tym chcę się z nimi podzielić. Nie tylko doświadczenie na boisku, ale także wiedza na temat codziennej pracy i łączenia tego z siatkówką na międzynarodowym poziomie. Nie mogę teraz powiedzieć, czy będę z zespołem na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024, ale chcę pomóc na tyle, na ile mogę, by przygotowali się do tego turnieju – zakończył.

źródło: fivb.com, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved