Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Robertlandy Simon: Jak do tej pory mieliśmy niesamowity sezon

Robertlandy Simon: Jak do tej pory mieliśmy niesamowity sezon

fot. norceca.info

– Bardzo dobrze radziliśmy sobie we wszystkich rozgrywkach a naszym celem było obronienie tytułu w lidze włoskiej jak również Lidze Mistrzów, albo chociaż jednego z nich. Niestety wybuch pandemii przerwał wszystko i pozostajemy w domach już od trzech tygodni – powiedział środkowy Cucine Lube Civitanovy, Robertlandy Simon.

Cucine Lube Civitanova awansowała do półfinału Ligi Mistrzów a po dotychczas rozegranych meczach ligi włoskiej zajmuje 1. miejsce w tabeli. Od początku marca siatkarze pozostają jednak w zawieszeniu a na oficjalne decyzje dotyczące rozgrywek we Włoszech będą musieli jeszcze poczekać. – Jak do tej pory mieliśmy niesamowity sezon – powiedział Robertlandy Simon. – Bardzo dobrze radziliśmy sobie we wszystkich rozgrywkach a naszym celem było obronienie tytułu w lidze włoskiej jak również Lidze Mistrzów, albo chociaż jednego z nich. Niestety wybuch pandemii przerwał wszystko i pozostajemy w domach już od trzech tygodni – dodał środkowy Cucine Lube Civitanovy.Mimo pozostawania w zawieszeniu wszyscy siatkarze starają się utrzymać jak najlepszą kondycję. – Nie wiemy, czy rozgrywki zostaną wznowione, czy nie. Na razie raz dziennie prowadzimy rozmowę wideo ze wszystkimi członkami zespołu, gdzie ćwiczymy. Ponadto realizujemy program, który został przekazany nam przez sztab, robimy wszystko co się da w domu, ale od tygodni nie gram w siatkówkę, więc prawie zapomniałem, jak to jest pracować z piłką – przyznał Simon.

W lutym Robertlandy Simon zdecydował się przedłużyć kontrakt z włoskim klubem na kolejne dwa lata. Zanim Kubańczyk przyszedł do Cucine Lube spędził po dwa sezony w koreańskim Ansan OK Savings Bank Rush & Cash i brazylijskiej Sadzie Cruzeiro. – Liga koreańska była bardzo męcząca, ponieważ graliśmy wiele meczów. Co więcej, potrzebowałem trochę czasu, aby przyzwyczaić się do miejscowej kultury, jedzenia, mimo że przez cały czas był ze mną tłumacz, który pomagał mi we wszystkim, czego potrzebowałem. To było bardzo rozwijające doświadczenie, ponieważ Korea bardzo różni się od wszystkiego, co znałem wcześniej – skomentował siatkarz. – Podejście Brazylijczyków do siatkówki jest zupełnie inne, ponieważ tam zacząłem pracować z ciężarami dwa lub trzy razy w tygodniu, co było bardzo dobre dla mojej kondycji fizycznej. Pomogło mi to zregenerować kolana i ramiona. Co więcej tamtejsi ludzie są tak ciepli, że można szybko się zaprzyjaźnić i dla nikogo nie ma znaczenia, czy jest się odnoszącym sukcesy siatkarzem, czy robi się cokolwiek innego w życiu. Ludzie i atmosfera przypominały mi Kubę – opowiedział o życiu w Brazylii.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved