Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Robert Taht: Ważna jest dyspozycja dnia

Robert Taht: Ważna jest dyspozycja dnia

fot. FIVB

Otwarcie mistrzostw Europy w Gdańsku, tj. mecz Finlandii z Estonią, zapewnił ogrom emocji, a atmosfera w hali była niesamowita. Stworzyli ją kibice obu teamów, którzy tłumnie przyjechali do Polski. – Wiedzieliśmy, że na nasze mecze przyjedzie wielu Estończyków, ale gdy zobaczyliśmy ich w hali tak dużej jak ERGO ARENA i usłyszeliśmy, że kibicują znacznie głośniej niż Finowie, byliśmy dumni i bardzo wdzięczni – powiedział po tym meczu Robert Taht. Jego zespół przegrał z Finami w tie-breaku.

Po pierwszym nieudanym secie przyszła druga, wyrównana partia. Przy stanie 16:16 coś w was pękło. Straciliście wiarę w wygranie tej części?Robert Taht: – W najważniejszych momentach drugiego seta Finowie pokazali większą klasę, nabierając pewności siebie po naszych błędach. To nie brak wiary, to siatkówka, takie sytuacje się zdarzają. Tak samo jak sety, w których my utrzymywaliśmy większą koncentrację. W tie-breaku Finowie ponownie pokazali większą jakość i to ten czynnik zaważył całościowo, bo nam braku wiary nie można zarzucić.

Wśród Estończyków był pan niekwestionowanym liderem. Co dodało skrzydeł? Rozmowa z trenerem podczas przerwy?

Moje punkty wynikały z dobrej współpracy z kolegami, gramy tak, żeby punktować mógł zawodnik, który w danym dniu jest najlepiej dysponowany. Nie chcę tu wyróżniać liderów, wspólnie zmotywowaliśmy się przed trzecią partią i to spowodowało, że kwestia wyniku była otwarta do ostatnich piłek.

Zarówno wam, jak i reprezentacji Finlandii w tym pięciosetowym boju pomagali liczni kibice. Spodziewaliście się, że aż tylu fanów z Estonii stawi się w ERGO ARENIE?

Wiedzieliśmy, że na nasze mecze przyjedzie wielu Estończyków, ale gdy zobaczyliśmy ich w hali tak dużej jak ERGO ARENA i usłyszeliśmy, że kibicują znacznie głośniej niż Finowie, byliśmy dumni i bardzo wdzięczni. Chcieliśmy im to odpłacić wygranym meczem. Atmosfera była dziś wspaniała, co przywracało do gry zarówno nas, jak i rywali.

Waszym kolejnym przeciwnikiem będzie Serbia, co muszą poprawić podopieczni trenera Cretu przed sobotnim spotkaniem?

Musimy zagrać swoją najlepszą siatkówkę, pokazać wszystko, co potrafimy. Wiemy, że Serbia jest świetną drużyną, lepszą niż my czy Finlandia. Serbowie mają w swoich szeregach graczy, którzy codziennie są w stanie grać na najwyższym poziomie. Są w czołówce Ligi Światowej, my zaczynamy grę trzeciej dywizji. To jest jednak turniej, ważna jest dyspozycja dnia, na pewno nie możemy tracić koncentracji.

Na co stać biało-czerwonych w mistrzostwach Europy?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved