Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Robert Strzałkowski: Pokazaliśmy charakter

Robert Strzałkowski: Pokazaliśmy charakter

fot. Bogusław Krośkiewicz

Siatkarki SK banku Legionovii w ostatniej kolejce Orlen Ligi odniosły dość niespodziewane zwycięstwo z Tauronem MKS-em Dąbrowa Górnicza. Obecnie czwarta drużyna Orlen Ligi musiała w tie-breaku uznać wyższość dziewiątych w tabeli podopiecznych Roberta Strzałkowskiego. – Zespół pokazał, że mimo braku optymalnych warunków do trenowania można zagrać dobre zawody – powiedział Strefie Siatkówki szkoleniowiec ekipy z Legionowa.

Co jakiś czas Legionovia lubi zaskoczyć i sprawić niespodziankę. Ta miała miejsce w ostatnim meczu z MKS-em, w którym stoczyliście pięciosetowy, wygrany bój. Co było w nim kluczowe dla końcowego rezultatu?Robert Strzałkowski:Ostatni tydzień był dosyć specyficzny. Część zawodniczek (Adamek, Chojnacka, Smarzek, Graba, Rasińska) pojechała na finał Młodej Ligi do Krapkowic, gdzie ugrała brąz. Reszta zawodniczek grała jeszcze mecz Pucharu Polski z PTPS-em Piła. Zespół pokazał, że mimo braku optymalnych warunków do trenowania można zagrać dobre zawody. Cieszę się że pokazaliśmy charakter i dobrze realizowaliśmy założenia.

Z czego jesteś najbardziej zadowolony w grze swojego zespołu?

Bardzo dobrze zaprezentowały się środkowe. Zarówno Kasia Połeć, jak i Iga Chojnacka zagrały twardo na siatce. Cieszę się również, że nasze rozegranie wyglądało lepiej. Wszystkie dziewczyny zasłużyły na słowa uznania.

We wcześniejszych spotkaniach przegraliście z Muszynianką i Impelem. Czego w tych dwóch meczach brakło, by móc nawiązać walkę i urwać choć punkt?

W poprzednich meczach zabrakło nam doświadczenia. Mecz z Muszynianką kompletnie nam nie wyszedł. Wszyscy czuliśmy, że możemy powalczyć o coś więcej i to nas chyba sparaliżowało. Każdy kolejny mecz pozwala nam się rozwijać jako drużynie i nie ma mowy o odpuszczaniu jakiegokolwiek spotkania. Dobra gra napędza nas do ciężkiej pracy. Myślę, że większość moich zawodniczek ma przyszłość przed sobą. Nie możemy jednak wymagać od nich samych zwycięstw. Nikt nie nauczy się wygrywać, zanim nie doświadczy porażki.

Kolejny pojedynek zagracie z Pałacem Bydgoszcz, który jest waszym bezpośrednim rywalem w walce o 9. lokatę. Co będzie najważniejsze w tym spotkaniu?

Zarówno my, jak i Pałac będziemy grali o pełną pulę – to chyba nie ulega wątpliwości. Potencjał drużyn jest zbliżony, dlatego najważniejszy będzie charakter. Spodziewam się ciężkiego spotkania, ale gwarantuję, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, by zrewanżować się drużynie z Bydgoszczy za przegrany mecz na naszym parkiecie. Dużo się mówi o sprawach licencyjnych w tym sezonie, ale my podchodzimy do meczu jak do każdego innego. Skupiamy się na pojedynczych akcjach, a wynik to kwestia dobrej pracy i zaangażowania całego zespołu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved