Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel: ZAKSA i Skra mogą być poza zasięgiem

Robert Prygiel: ZAKSA i Skra mogą być poza zasięgiem

Przed siatkarzami Cerradu Czarnych Radom dwa niezwykle trudne pojedynki – z Indykpolem AZS Olsztyn i Jastrzębskim Węglem. – Jeżeli wyeliminujemy wahania formy, które nam się trafiają na przestrzeni danego spotkania, wtedy będziemy punktować systematycznie – przekonuje trener Robert Prygiel.

Jako pierwsi do hali MOSiR-u przyjadą siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur. – Ekipa z Olsztyna ma ogromne ambicje, żeby poprawić wynik uzyskany przed rokiem. Jak na razie realizuje swój cel, plasuje się na podium. To zespół oparty na solidnych graczach, reprezentantach krajów, których nie trzeba dodatkowo motywować do walki od początku do końca – przekonuje trener Cerradu Czarnych, Robert Prygiel.My tymczasem oczekujemy zwycięstw. Liczę na rozegranie przez moich podopiecznych równego spotkania, bez sinusoidalnych wahań, bo to one odbierają nam punkty – dodaje szkoleniowiec.Tomasz Fornal zauważa, że zarówno w sobotę, jak i w środę rolę faworytów pełnić będą rywale. – A nam w takich meczach paradoksalnie gra się zdecydowanie łatwiej – zauważa przyjmujący radomskiego teamu. Żartuje, że w tych starciach zadowoli go… sześć punktów. – A na poważnie z takimi rywalami mamy rozegrać dobre spotkania i szukać swoich szans na zdobycze punktowe. Wtedy stać nas nawet na zwycięstwo – nie kryje zawodnik.

Powyższe rozwiązanie stanowiłoby niezwykle ważny element w realizacji przez radomian strategii na ten sezon. – Wydaje się, że ZAKSA i Skra mogą być poza zasięgiem rywali, ale za nimi utworzył się duży peleton, którego górnej części chcielibyśmy być członkami. A na to pozwolą nam tylko wygrane… – podsumował szkoleniowiec Cerradu Czarnych.

źródło: RadomSport.pl, wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved