Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel: Zadanie czeka nas niełatwe

Robert Prygiel: Zadanie czeka nas niełatwe

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Każda z drużyn ma marzenie, aby zdobyć to trofeum i my też je mamy – mówi Robert Prygiel, trener Cerradu Czarnych Radom. Jego drużyna w ćwierćfinale Pucharu Polski zagra z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. – Na razie musimy pokonać Zawiercie i awansować do Final Four. Później w ewentualnym półfinale trafimy na zwycięzcę pary ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów, także zadanie czeka nas niełatwe – dodaje Prygiel.

W przeprowadzonym we wtorek, 8 stycznia, losowaniu par ćwierćfinałowych Pucharu Polski, Cerrad Czarni Radom zagrają z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Co o przeciwniku sądzi Robert Prygiel, trener radomskiej ekipy? – Zawiercie nie będzie łatwym przeciwnikiem. Na pewno może być to ciekawe spotkanie. Wielu ekspertów opiniuje, że zarówno my, jak i Zawiercie jesteśmy niespodziankami tego sezonu i gramy dobrą siatkówkę. Spotkają się dwie drużyny, na które nikt przed sezonem tak wysoko nie stawiał – mówi szkoleniowiec, dodając jednocześnie, że nie miał przed losowaniem rywala, na którego najbardziej chciałby trafić.– Nie miało dla nas tak naprawdę wielkiego znaczenia, z kim na jakim etapie zagramy, bo w Pucharze Polski liczy się tylko zwycięzca i żeby zdobyć tytuł, musimy pokonać wszystkich na swojej drodze. Każda z drużyn ma marzenie, aby zdobyć to trofeum i my też je mamy. Logistycznie może lepiej, że gramy u siebie i nie musimy nigdzie jechać – komentuje Robert Prygiel.

W 1999 roku siatkarze Warka Strong Club WKS Czarni Radom sięgnęli po jedyny w historii klubu Puchar Polski. Czy dokładnie 20 lat później radomianie powtórzą tamten sukces? Przed nimi niewątpliwie bardzo trudne zadanie. – Na razie musimy pokonać Zawiercie i awansować do Final Four. Później w ewentualnym półfinale trafimy na zwycięzcę pary ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów, także zadanie czeka nas niełatwe. Puchary rządzą się jednak swoimi prawami. W tej chwili skupiamy się na meczach z Olsztynem i Lubinem w lidze, bo chcielibyśmy oba te spotkania wygrać, aby nam możliwość grania w szóstce na koniec sezonu nie uciekła – zaznacza Robert Prygiel.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved