Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel: Wszyscy podjęliśmy odważną decyzję

Robert Prygiel: Wszyscy podjęliśmy odważną decyzję

fot. Klaudia Piwowarczyk

Zawodnicy Cerrad Czarnych Radom wierzą w swoje możliwości i zdecydowali się na obniżenie swoich kontraktów – jeśli jednak radomianie awansują do najlepszej szóstki PlusLigi, dostaną premię. – Dla mnie jako trenera jest to bardzo motywujące, że zawodnicy wierzą w pracę, którą wykonujemy. Nie będąc hazardzistami, są w stanie zrezygnować z czegoś, żeby dwa razy więcej wywalczyć. To pokazuje, że są pewni swoich umiejętności i wierzą w to, że możemy w najbliższym sezonie zrobić dobry wynik – skomentował decyzję Robert Prygiel.

Podczas gdy reprezentacje walczą w mistrzostwach świata, pozostali zawodnicy w swoich klubach przygotowują się do nadchodzącego sezonu ligowego. Cerrad Czarni Radom rozgrywają kolejne przedsezonowe sparingi. W ostatnim czasie dwukrotnie zmierzyli się z pierwszoligowym Ślepskiem Suwałki. – Ciężko wyciągać wnioski. Myślałem, że drużyna z Suwałk będzie troszeczkę mocniejsza, jednak widać różnicę między PlusLigą a I ligą. Przydatne dwa sparingi, bo jesteśmy na takim etapie przygotowań, że przed każdym meczem chłopcy robili prawie dwie godziny ciężkiej siłowni, a widać było dużą różnicę w mobilności i oczywiście umiejętnościach technicznych. Wszyscy pograli. Jak najbardziej pozytywne spostrzeżenia, wiemy nad czym pracować – powiedział w programie „Dogrywka” Robert Prygiel, trener Czarnych Radom.Po sezonie 2017/2018 Czarni zmienili jedynie czterech zawodników. Inne zespoły dokonały większych roszad w swoich składach. Według trenera Prygla w nadchodzącym sezonie liga będzie znacznie mocniejsza. – PlusLiga zrobiła w tym roku ogromny skok jakościowy. Doszły duże finanse do niektórych klubów, co za tym idzie bardzo mądre transfery, co nie zawsze miało przełożenie. W tej chwili patrząc po budżetach i składach personalnych, jest pięć mocnych drużyn – z Bełchatowa, Rzeszowa, Kędzierzyna-Koźla, Jastrzębia i odkrycie sezonu transferowego – Stocznia Szczecin. Mamy pięć bardzo mocnych drużyn, dysponujących ogromnymi budżetami i następnie jest pięć drużyn na czele z gdańszczanami, warszawianami, olsztynianami, mam nadzieję nami i zawiercianami, które mogą zrobić bardzo dużo ciekawych wyników. Będzie bardzo ciekawy sezon – przyznał szkoleniowiec drużyny z Radomia.

Według trenera Prygla obecny zespół jest jednym z najmocniejszych zestawień radomian w ostatnich latach. Cerrad Czarni Radom zdecydowali się w tym sezonie na nietypowy krok. Mimo znacznej konkurencji postanowili, że obniżą swoje kontrakty o 10%, jednak jeśli awansują do najlepszej szóstki PlusLigi, dostaną premię. – Nie ukrywam, że wszyscy podjęliśmy odważną decyzję, decydując się na obniżenie kontraktów, mimo że większość z nich była ważna. Obniżyliśmy kontrakty o 10 procent po to, by za awans do szóstki dostać 20-procentową premię. Dla mnie jako trenera jest to bardzo motywujące, że zawodnicy wierzą w pracę, którą wykonujemy. Nie będąc hazardzistami, są w stanie zrezygnować z czegoś, żeby dwa razy więcej wywalczyć. To pokazuje, że są pewni swoich umiejętności i wierzą w to, że możemy w najbliższym sezonie zrobić dobry wynik – wyjaśnił Robert Prygiel.

źródło: cozadzien.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved