Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel: Nie trzeba przejechać na czerwonym świetle i mieć wypadek, by wyciągnąć wnioski

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom triumfowali w derbach Mazowsza bez straty seta. Wynik 3:0 nie oznacza jednak, że zwycięstwo przyszło Wojskowym łatwo. Najlepiej świadczy o tym końcówka trzeciej odsłony, w której miejscowi przegrywali 15:19. – To był bardzo trudny mecz, rywalizowaliśmy z ekipą, która nie straciła jeszcze punktu. My się obawialiśmy tego spotkania, wiedzieliśmy, że czeka nas ciężki bój i faktycznie taki był – nie miał wątpliwości trener radomian.

Radomianie bardzo dobrze zaprezentowali się w starciu z ONICO Warszawa, przewaga była widoczna zwłaszcza w ataku. – Siatkówka jest taką grą, w której zawsze można znaleźć trochę niuansów, bo to gra błędów i do paru rzeczy w tym spotkaniu też się można przyczepić, ale prawda jest taka, że jestem zadowolony z gry i z końcowego wyniku – przyznał Robert Prygiel.

Wojskowi wygrali w trzech setach, ale nie oznacza to, że dyktowali warunki od początku do końca. W połowie partii numer trzy to przyjezdni mieli przewagę. – To był bardzo trudny mecz, rywalizowaliśmy z ekipą, która nie straciła jeszcze punktu. My się obawialiśmy tego spotkania, wiedzieliśmy, że czeka nas ciężki bój i faktycznie taki był – skomentował opiekun Cerrad Czarnych.

Dodatkowym atutem radomian był doping kibiców, który z okazji derbów Mazowsza jeszcze się nasilił. – Atmosfera w hali była fantastyczna, aż żałuję, że już zakończyłem karierę, bo sam chętnie bym przy takim dopingu zagrał. Kibice dodali nam dużo skrzydeł, w ważnym momencie nie tylko dzięki naszym dobrym zagraniom, ale i ich wsparciu wygraliśmy końcówkę trzeciego seta – podkreślił szkoleniowiec.

W końcówce drugiego seta kluczowy okazał się challenge. Punkt początkowo przyznany został warszawianom, jednak po weryfikacji rację mieli gospodarze. – W końcówce seta wynik 20:16 w porównaniu do 19:17 robi różnicę, sytuacja była dość czytelna, moi zawodnicy byli przekonani, że wygraliśmy tę akcję, więc wziąłem challenge. W ogóle chyba w tym meczu wygraliśmy wszystkie wideoweryfikacje – analizował trener Wojskowych. Często do brania challenge’u namawiał Dejan Vincić. – Bardzo dobrze, że zawodnicy sami czują grę. To pokazuje też, że weszli w mecz z dużą agresją i muszą to zapamiętać, bo przed nami jeszcze wiele kroków do pokonania, a podobna postawa jak z piątku jest obowiązkiem w każdym pojedynku – zaznaczył Robert Prygiel.

Mocną stroną radomian w starciu z ONICO był przede wszystkim blok. – W pewnym momencie mieliśmy ogromną przewagę w bloku, bo było 8 do 3. W trzecim secie, kiedy mieliśmy przestój, zaczęliśmy głupio atakować i rywale polepszyli swoją statystkę w tym elemencie. Na szczęście w końcówce zaczęliśmy grać mądrze w ataku. Jeśli chodzi o blok, to rzeczywiście 9:7, więc różnica niby niewielka, ale mieliśmy bardzo dużo wybloków. Zawsze jak coś pochwalę, to później źle gramy, jednak faktycznie w starciu z ONICO Warszawa blok wyglądał naprawdę zadowalająco – powiedział opiekun Cerrad Czarnych.

W poprzednich latach radomianie z ekipą ze stolicy rywalizowali zwykle w późniejszej fazie sezonu. Tym razem spotkali się na początku – ONICO podchodziło do tego starcia z kompletem oczek, Wojskowi mieli na koncie jedną porażkę. Czy terminarz odgrywa tutaj jakąkolwiek rolę? – Nie ma to dla nas znaczenia, w tamtym roku mieliśmy mieć teoretycznie łatwy start, a przegraliśmy chyba trzy czy cztery z sześciu właśnie tych niby łatwych spotkań. W tym roku nie będzie prostych spotkań, wszyscy skazywali na porażkę Cuprum Lubin, a ono pokonało bardzo dobrze grający GKS Katowice. Dlatego to jest nauczka dla nas i zawsze powtarzam swoim zawodnikom, że nie trzeba przejechać na czerwonym świetle i mieć wypadek, żeby wykorzystywać błędy innych i się na nich uczyć. Mamy nauczkę, że zawsze trzeba być czujnym. Teraz jedziemy na groźny teren do Zawiercia, które dobrze rozpoczęło sezon – zakończył Robert Prygiel.