Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel po sparingu narzekał na grę blokiem

Robert Prygiel po sparingu narzekał na grę blokiem

fot. Klaudia Piwowarczyk

Cerrad Czarni Radom w środę pokonali pierwszoligowy Ślepsk Suwałki w meczu sparingowym, ale trener Robert Prygiel nie był do końca zadowolony z gry swojego zespołu. Zwracał uwagę szczególnie na słabą grę w bloku. 

Nie był to na pewno jakiś nasz dobry mecz, ale nie o to chodziło. Cały czas jesteśmy w ciężkim treningu. Na pewno to, co się bardzo rzucało w oczy na tle przeciętnego rywala, to duże rezerwy w grze blokiem. Strasznie nierówno graliśmy w tym elemencie, w różnym tempie i to najbardziej bolało. To element najmniej uzależniony od naszej fizycznej kondycji. Takie elementy techniczne jak przyjęcie czy rozegranie funkcjonowały naprawdę nieźle pomimo tej ciężkiej siłowni, a najgorzej blok. Ta drużyna mając taki potencjał fizyczny, powinna dużo lepiej grać blokiem, a na dziś skaczemy nie w tempo, nie realizujemy podstawowych działań. Przed nami dużo pracy nad tym elementem – skomentował Robert Prygiel.Szkoleniowiec dostrzegł też pozytywne elementy w grze swojej ekipy. – Zawsze lepiej krytycznie podchodzić do tematu w tym momencie, żeby potem w trakcie sezonu nie żałować. Było parę rzeczy fajnych, m.in. nieźle zagrywaliśmy. Na ten moment i okres, jaki wspólnie Reto przebywa z nami, bardzo podoba mi się współpraca atakujących, zarówno na środku, jak i na skrzydłach, z rozgrywającym – dodał Robert Prygiel.

Drugi mecz sparingowy pomiędzy Cerradem Czarnymi Radom a Ślepskiem Suwałki odbędzie się w czwartek, 13 września, o godzinie 19, również w hali MOSiR przy ulicy Narutowicza w Radomiu.

 

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved