Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel: Pracujemy dużo nad techniką

Robert Prygiel: Pracujemy dużo nad techniką

fot. Klaudia Piwowarczyk

Drużyna Cerradu Czarnych Radom rozpoczęła w poniedziałek, 3 września, czwarty tydzień przygotowań do sezonu 2018/19, który zostanie zwieńczony pierwszymi meczami towarzyskimi. Robert Prygiel, trener radomian, podkreśla, że jak dotąd wszystko idzie zgodnie z planem.

Wojskowi przygotowania rozpoczęli 13 sierpnia. W miniony piątek zakończyli więc trzeci tydzień przygotowań. Po wolnym weekendzie, w poniedziałek, 3 września, rozpoczęli czwarty tydzień treningów. – Póki co przez trzy tygodnie wykonaliśmy tę prace, którą zakładaliśmy. Nikt nie nabawił się żadnych urazów, które wykluczałyby z treningów. W stu procentach wykonaliśmy to, co sobie założyliśmy. Nie zmieniamy naszego cyklu, jeśli chodzi o przygotowanie do sezonu pomimo tego, że zaczną się już mecze kontrolne. One są ważne, ale najważniejsze są te spotkania ligowe. Budujemy moc, wytrzymałość, pracujemy dużo nad techniką – podkreśla Robert Prygiel, trener Cerradu Czarnych Radom.Do drużyny dołączył w poniedziałek Reto Giger. Do tej pory radomianie trenowali bez rozgrywającego. – Od poniedziałku wreszcie możemy więcej popracować też nad zgraniem, bo dołączył do nas Reto Giger. Myślę, że zawodnicy są już stęsknieni za atakowaniem, bo do tej pory mieliśmy dość ograniczone możliwości w tym elemencie. Będziemy mogli grać akcje szybsze, kombinacyjnie. Do tej pory mogliśmy sobie ćwiczyć grę na wysokiej piłce, wystawę z pola, co też nie jest złe, bo to też bardzo ważny element gry. Na pewno dołączenie Reto umożliwi normalne treningi – dodaje szkoleniowiec.

W czwartek i w piątek we Włoszczowie Cerrad Czarni zagrają w turnieju towarzyskim. W czwartek zmierzą się z MKS-em Będzin, a dzień później, zależnie od wyników meczów pierwszego dnia, albo z GKS-em Katowice albo z Chemikiem Bydgoszcz. – Zaczynamy już granie. W tym tygodniu we Włoszczowie, potem w Lublinie, następnie na Gran Canarii. Może być tak, że we wszystkich tych spotkaniach będziemy grać z jednym rozgrywającym i tylko dwoma środkowymi. Nasi środkowi powinni być z tego jednak zadowoleni, bo będą mieli sto procent rozegranych meczów, a to też będzie dla mnie możliwość sprawdzenia, w jakiej znajdują się dyspozycji, ale też i dla nich, bo nabieranie meczowego doświadczenia jest dla nich najważniejsze – wyjaśnia Robert Prygiel.

Więcej w serwisie echodnia.eu

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved