Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel: Nikt w PlusLidze łatwo nie odda meczu

Robert Prygiel: Nikt w PlusLidze łatwo nie odda meczu

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze Cerrad Enei Czarnych Radom odnieśli w środę kolejne zwycięstwo w sezonie PlusLigi. Radomianie nie mieli jednak w Lubinie łatwej przeprawy, gdyż miejscowe Cuprum postawiło im twarde warunki gry. – Mecz nie mógł być łatwy. Nie spodziewajmy się, że w PlusLidze ktoś łatwo odda nam mecz. Muszę pochwalić swoją drużynę, bo wygrała bardzo ciężkie starcie – powiedział po spotkaniu Robert Prygiel.

Po falstarcie, jaki Czarni mieli w lidze, drużyna jechała do Lubina przedłużyć serię zwycięstw do trzech. Okazało się, że zadanie nie jest łatwe, gdyż gospodarze postawili twardy opór, wygrywając pierwszego seta. Później szala zwycięstwa przechyliła się na stronę przyjezdnych, którzy do końca musieli jednak walczyć o wygraną. – Mecz nie mógł być łatwy. Nie spodziewajmy się, że w PlusLidze ktoś łatwo odda nam mecz. Muszę pochwalić swoją drużynę, bo wygrała bardzo ciężkie starcie. Przegraliśmy pierwszego seta, a w końcówce drugiej partii mieliśmy kilka punktów straty, ale potrafiliśmy to wyciągnąć. Gratuluję zatem mojej drużynie. Duży wkład w mecz mieli rezerwowi, bardzo dobrze funkcjonowała podwójna zmiana. Póki co jest bardzo fajnie. Widać, że chłopcy jeszcze muszą się poznać, ale idzie to w dobrym kierunku. Fajnie, że robimy postęp i zdobywamy punkty, bo to są najważniejsze rzeczy – stwierdził po spotkaniu trener Cerradu Enei, Robert Prygiel.Szkoleniowiec zespołu z Radomia szerzej opisał pierwszą odsłonę w wykonaniu swoich podopiecznych. – W pierwszy set wyszliśmy bardzo niemrawo, za co byłem zły na chłopaków. Na czasach próbowałem pobudzić w nich złość i determinację z ostatniego meczu. Dopiero w drugim secie, gdzie trochę sędzia pomógł i Dejan (Vincić, przyp. red.) zrobił fajną prowokację, nasza gra się ożywiła. Musimy zrozumieć, że tylko agresywne zaangażowanie wyzwoli większą jakość w naszej grze – powiedział Prygiel.

Radomianie odnieśli zwycięstwa z teoretycznie słabszymi przeciwnikami. W najbliższy weekend wartość zespołu przetestuje ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która przybędzie do Radomia jako niepokonana drużyna w tegorocznym sezonie.

źródło: Czarni TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved