Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel: Ten mecz był podsumowaniem całego sezonu

Robert Prygiel: Ten mecz był podsumowaniem całego sezonu

Chociaż siatkarzom Cerrad Czarnych Radom udało się po porażce w Zawierciu odwrócić losy rywalizacji o 9. miejsce, to jednak w złotym secie ekipa z Mazowsza musiała uznać wyższość beniaminka. – Tak ten sezon wyglądał, bo było bardzo dużo spotkań bardzo dobrych w naszym wykonaniu, w których koniec końców przegrywaliśmy, bo przeciwnik odwracał losy spotkania. W tym meczu zagraliśmy bardzo dobrze w trzech setach, a trzeba przyznać, że i w złotym secie nasza gra nie była gorsza, tylko rywale z Zawiercia się sprężyli – podsumował szkoleniowiec radomskiego zespołu Robert Prygiel.

W spotkaniu rewanżowym siatkarze Cerrad Czarnych Radom pewnie wygrali 3:0, nie dając rywalom w żadnej z trzech odsłon przekroczyć bariery 20 oczek. Tym samym zespół z Mazowsza doprowadził do złotego seta w rywalizacji o 9. miejsce w PlusLidze. W decydującej odsłonie długo trwała wyrównana walka, jednak w końcówce to goście z Zawiercia lepiej sobie poradzili, wygrywając 15:12. – Ten mecz był tak naprawdę podsumowaniem całego sezonu. Dobre spotkanie, w którym tłamsimy przeciwnika, gramy dobrze, a summa summarum przegrywamy. Tak ten sezon wyglądał, bo było bardzo dużo spotkań bardzo dobrych w naszym wykonaniu, w których koniec końców przegrywaliśmy, bo przeciwnik odwracał losy spotkania. W tym meczu zagraliśmy bardzo dobrze w trzech setach, a trzeba przyznać, że i w złotym secie nasza gra nie była gorsza, tylko rywale z Zawiercia się sprężyli. Mieli trochę szczęścia, w decydującym momencie Grzegorz Bociek nie pomylił się ani razu, co zdarzało mu się w poprzednich setach. Niestety przegraliśmy – ocenił gorzko trener radomian, Robert Prygiel.

Jego podopieczni przegrali pierwsze spotkanie w Zawierciu 1:3 i widać było, że w tamtym spotkaniu brakowało „ognia” ze strony radomskiej drużyny. – Atmosfera po ostatnim meczu fazy zasadniczej z ONICO Warszawa była bardzo zła. Staraliśmy się wraz z Wojtkiem Stępniem jakoś popracować nad mentalną stroną, ale chłopcy byli zbici, bo w tym pojedynku mieliśmy piłkę w górze na 3:0 i na pewno gdyby udało się ją skończyć, to atmosfera byłaby zupełnie inna. Do Zawiercia niby pojechaliśmy walczyć, ale ten mecz siedział w głowach – nawiązał do środkowej porażki szkoleniowiec Wojskowych. – W czwartek tak naprawdę nie trenowaliśmy, dużo rozmawialiśmy z drużyną i w tym spotkaniu piątkowym był to już zespół o wiele bardziej radosny – zdradził Prygiel.

Siatkarze z Radomia zakończyli więc sezon PlusLigi na 10. miejscu, a cele przed startem rozgrywek były z pewnością o wiele wyższe. W trakcie sezonu zespół nękany był sporą ilością kontuzji. – Jakby ktoś powiedział, że zajmiemy 10. miejsce, to przed sezonem byłbym bardzo zły. Na podsumowanie tych rozgrywek jeszcze przyjdzie czas. Ja muszę na spokojnie usiąść z naszym statystykiem, Krzysiem Michalskim, przeanalizować nasze plusy, nasze minusy. Oczywiście kontuzje miały duży wpływ na naszą grę, ale było też parę innych rzeczy, które będziemy chcieli poprawić w przyszłym sezonie – zapowiedział trener Robert Prygiel.