Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel: Gramy o zwycięstwo

Robert Prygiel: Gramy o zwycięstwo

fot. Klaudia Piwowarczyk

W poprzedniej rundzie PlusLigi seria zwycięstw Cerrad Czarnych Radom została przerwana przez Stocznię Szczecin. Teraz radomianie mają zamiar wrócić na zwycięską ścieżkę i pokonać MKS Będzin. – Jeżeli podejdziemy do tego tak, jak powinniśmy podchodzić – z pełną koncentracją, nie patrząc na tabelę i dotychczasowe osiągnięcia drużyny z Będzina, powinniśmy ten mecz wygrać. Z takim zadaniem przystępujemy do tego spotkania, chcemy wygrać je za trzy punkty – zapowiedział trener Robert Prygiel.

Kolejnym rywalem Cerrad Czarnych Radom będzie MKS Będzin. Drużyny znajdują się na przeciwległych biegunach ligowej klasyfikacji i to gospodarze meczu będą zdecydowanym faworytem spotkania. – Jest to mecz, który będzie zależał od nas. Jeżeli nie stracimy koncentracji, jeżeli w głowie nie urodzi się jakaś myśl, że to będzie łatwe spotkanie i że przyjeżdża do nas drużyna, która ma jedno zwycięstwo w lidze, to będziemy mieć problem. Jeżeli podejdziemy do tego tak, jak powinniśmy podchodzić – z pełną koncentracją, nie patrząc na tabelę i dotychczasowe osiągnięcia drużyny z Będzina, powinniśmy ten mecz wygrać. Z takim zadaniem przystępujemy do tego spotkania, chcemy wygrać je za trzy punkty, mając wiedzę, że jest to drużyna słabsza od nas, ale też drużyna, która posiada w składzie wielu naprawdę ciekawych zawodników, jednego z najlepiej punktujących graczy w lidze – atakującego reprezentacji Australii, Lincolna Williamsa, a także Jake’a Langloisa, Adriana Buchowskiego, jest Łukasz Kozub – wyjaśnił trener radomian, Robert Prygiel. Szkoleniowiec ekipy z Radomia podkreślił jednak, że w tym sezonie każdy zespół ma w swoich szeregach ciekawych graczy na wysokim poziomie. – W każdej drużynie jest parę ciekawych nazwisk, ale nasz poziom sportowy i potencjał sprawiają, że otwarcie możemy powiedzieć, że gramy o zwycięstwo. Najważniejsze będzie podejście, bez lekceważenia, z pełną koncentracją – podkreślił Prygiel.Trenerowi wtórował przyjmujący, Tomasz Fornal. – Wydaje mi się, że jeżeli zagramy na swoim poziomie, tak jak potrafimy grać, to będzie na pewno może nie łatwe spotkanie, ale wygrane spotkanie – przyznał siatkarz. Jego zespół spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze i jest aktualnym wiceliderem ligowej klasyfikacji. – Gdyby wyciąć pierwszą kolejkę PlusLigi, to naprawdę w tym sezonie prezentujemy się fajnie i wiemy, czego chcemy, wiemy, o co walczymy i jakie mamy cele i dodatkowa motywacja nie jest nam potrzebna – podkreślił Fornal.

Dla obu zespołów będzie to ostatni mecz przed ligową przerwą na Klubowe Mistrzostwa Świata. – Jeżeli ten mecz się dobrze potoczy, to potem czeka nas weekend wolny od ligi i chłopcy dostaną cztery dni wolnego, będą mogli pojechać do domu, bo święta będą pracowite. Będą mieć czas na rekonwalescencję i reset głowy, ale pierwszy punkt to wygranie najbliższego meczu – zapowiedział Robert Prygiel.

źródło: opr. własne, wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved