Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel: Chcemy wygrać i przegonić rywala w tabeli

Robert Prygiel: Chcemy wygrać i przegonić rywala w tabeli

– Espadon w pierwszej części sezonu został okrzyknięty rewelacją rozgrywek, a tak naprawdę mamy teraz do niego tylko dwa punkty straty. Bardzo chcemy tam jechać, aby wygrać i przegonić go w tabeli – podkreśla trener Czarnych Radom Robert Prygiel przed meczem z Espadonem Szczecin.

W pierwszej rundzie, w meczu rozegranym w Radomiu lepsi okazali się bardziej doświadczeni szczecinianie, którzy zwyciężyli w czterosetowym boju. – Espadon to bardzo doświadczony zespół z byłymi reprezentantami Polski w składzie. Dołączył do nich także Fin Eemi Tervaportti. Jego transfer bardzo pozytywnie wpłynął na grę drużyny. Espadon w pierwszej części sezonu został okrzyknięty rewelacją rozgrywek, a tak naprawdę mamy teraz do nich tylko dwa punkty straty. Bardzo chcemy tam jechać, aby wygrać i przegonić ich w tabeli – podkreśla Robert Prygiel, który wie, jak można zatrzymać ekipę z zachodniopomorskiego. – Szczecin charakteryzuje się grą na wysokim przyjęciu i szybkim rozegraniu, mocnym ataku z prawej strony i gorszym z lewej. Warunki fizyczne Wiki czy Ruciaka nie są takie jak jak parę lat temu i na pewno ofensywa z pozycji numer cztery jest ich piętą achillesową. Bardzo mocną stroną jest natomiast doświadczenie, mentalność i cierpliwość w grze. Popełniają bardzo mało błędów własnych. Jeśli my zaoferujemy swój poziom gry, szczególnie w ofensywie, to możemy te ich plusy zneutralizować – wyjaśnia szkoleniowiec Cerradu Czarnych.Na wspomniane doświadczenie rywali wskazuje także Michał Ostrowski, środkowy radomian. – W meczu pierwszej rundy Szczecin ewidentnie wykorzystał swoje doświadczenie. Dostarczał nam piłkę, a my gdzieś sami popełnialiśmy błędy. My przegraliśmy bardziej niż oni wygrali tamto spotkanie, tak można powiedzieć. Mam nadzieję, że wyciągniemy wnioski i w Szczecinie ten wynik będzie odwrotny i będziemy w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. To taki kolejny mecz „za sześć punktów”, bo jeśli wygramy, to ich wyprzedzimy w tabeli i będziemy cały czas w stanie walczyć o ósme miejsce, bo tam różnice są bardzo małe. Mam nadzieję, że wygrana pozwoli nam się zbliżyć do tych drużyn, które nas wyprzedzają – zaznacza wychowanek radomskiego klubu.

Ostatnia wygrana nad MKS-em Będzin dała siatkarzom z Radomia nieco więcej pewności siebie. – Zdajemy sobie sprawę, że w meczu z Będzinem nasza gra nie była super, ale dała nam pewność siebie i mam nadzieję, że to zaprocentuje tym, że wyjdziemy na boisko z większą wiarą w to, że jesteśmy w stanie spokojnie walczyć. Wynik pozostaje sprawą otwartą, ale jeśli będziemy grać tak jak momentami z Będzinem, to jestem spokojny, że ten wynik będzie pozytywny dla nas – dodaje środkowy.

źródło: echodnia.eu, wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved