Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel: Cały czas uczę się tej drużyny

Robert Prygiel: Cały czas uczę się tej drużyny

fot. Klaudia Piwowarczyk

Cerrad Enea Czarni Radom w piątek porażką 2:3 z Aluron Virtu CMC Zawiercie rozpoczęło swoje zmagania w Turnieju Partnerstwa Regionalnego. – Ja cały czas się uczę tej drużyny. Niektórzy są z nami dopiero tydzień, dwa, inni miesiąc. Trochę mi jeszcze czasu potrzeba, aby zobaczyć jakie zawodnicy mają charaktery, jak się zachowują w sytuacjach stresowych. To dla nas bardzo przydatny turniej – mówił po spotkaniu szkoleniowiec radomian, Robert Prygiel. 

Pierwszy dzień Turnieju Partnerstwa Regionalnego rozpoczął się od pojedynku GKS-u Katowice z Indykpolem AZS Olsztyn, potem przed kibicami oficjalnie zaprezentowano gospodarzy – Cerrad Eneę Czarnych Radom. Do oficjalnej części na boisku nawiązał również szkoleniowiec radomian, który w meczu z zespołem z Zawiercia dał pograć wszystkim swoim siatkarzom. – Była oficjalna prezentacja drużyny, więc wśród tych uroczystości chcieliśmy naszym kibicom sportowo zaprezentować wszystkich naszych zawodników. Każdy z nich dostał mniej więcej taki sam czas do spędzenia na boisku – mówił Robert Prygiel. Ekipy z Radomia i Zawiercia rozegrały pięć setów, a ostatecznie lepsi okazali się gracze z Zawiercia.  – Szkoda, że nie wygraliśmy, bo chociaż jest to okres przygotowawczy i wynik nie ma większego znaczenia, to uważam, że w piątym secie, mając przewagę 5:1, powinniśmy ją doprowadzić do końca. Tak naprawdę gracze z Zawiercia tych punktów nie zdobyli, tylko my je oddaliśmy i to jest najbardziej denerwujące. Zagraliśmy jednak pięć setów, mamy kolejny materiał do analizy, a przed nami jeszcze dwa kolejne spotkania – podkreślał Prygiel.W jego zespole doszło do wielu zmian, co było widoczne w grze Czarnych. – Ja cały czas się uczę tej drużyny. Niektórzy są z nami dopiero tydzień, dwa, inni miesiąc. Trochę mi jeszcze czasu potrzeba, aby zobaczyć jakie zawodnicy mają charaktery, jak się zachowują w sytuacjach stresowych. To dla nas bardzo przydatny turniej. Fajnie, że przyszło tylu kibiców, bo to podnosi zawsze prestiż. Nie było atmosfery sparingu, tylko bardziej oficjalnego meczu i to mi się podoba, bo wiadomo, że zacznie liga i tam będzie już zupełnie inne granie, na stresie, na emocjach – tłumaczył trener radomian, który nie ukrywał, że trochę cieszy się z tego, że jego podopieczni rozegrali tak długie spotkanie. – Jakbyśmy wyszli na boisko i zmietli rywali, wygrywając 3:0 w setach do 15, to byłbym przerażony, że już nie musimy trenować. W tie-breaku to często były błędy indywidualne poszczególnych zawodników. Mam nadzieję, że zawodnicy wyciągną wnioski, że nie ma bezpiecznej przewagi w żadnym momencie seta. W tych dotychczas rozegranych sparingach, tę naszą drużynę charakteryzowało to, że jeżeli osiągaliśmy przewagę paru punktów, to uspokajaliśmy się. W piątek jak przez cały mecz tego nie było widać, tak w tie-breaku się to pojawiło. Musimy wyciągnąć z tego wnioski na ligę. Nie ma dla naszej drużyny bezpiecznej przewagi, nie ma strat, której nie bylibyśmy w stanie odrobić, co pokazaliśmy na turnieju we Lwowie. Uczulam swoich zawodników, że musimy być drużyną, która nie patrzy na tablicę wyników – wyjawił Robert Prygiel.

W przeciwieństwie do jego zespołu, gracze Aluron Virtu CMC Zawiercie grali w doskonale znanym składzie. – Bardzo dużą siłą w grach zespołowych jest granie podobnym składem przez więcej niż sezon. Oni są już drugi sezon razem, znają się jak łyse konie i na pewno u nich te mechanizmy działają inaczej niż u nas. U nas było widać parę razy zgubienie tempa na środku czy w szóstej strefie. Niestety nie nadrobi się tego w dwa czy trzy treningi – mówił Robert Prygiel. – Nie jesteśmy tym jednak przesadnie zmartwieni, wiemy, że potrzeba czasu. Wiemy, że te błędy w tie-breaku, często było spowodowane tym, że nie do końca była jeszcze komunikacja między rozegraniem i atakiem. Na to potrzeba czasu – zapowiedział szkoleniowiec Cerrad Enei Czarnych Radom.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved