Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel: Cały czas prowadzimy rozmowy

Robert Prygiel: Cały czas prowadzimy rozmowy

fot. Katarzyna Antczak

Cerrad Czarni Radom przechodzą rewolucje kadrowe. Po odejściu do reprezentacji Iranu trenera Raula Lozano kolejni zawodnicy zmieniają barwy klubowe. Z radomskiego zespołu odeszło już siedmiu siatkarzy, natomiast do Radomia przybyło na razie tylko dwóch. – Na niektórych zawodników nas nie stać, niektórym musimy się lepiej przyjrzeć, żeby zminimalizować ryzyko błędu – powiedział w kontekście nowych umów trener Robert Prygiel.

Tuż po zakończeniu sezonu ligowego z Cerradu Czarnych Radom do PGE Skry Bełchatów odszedł jeden z najlepszych przyjmujących młodego pokolenia – Artur Szalpuk. Jeszcze nie opadły emocje po tym transferze, gdy w mediach zaczęły pojawiać się informacje o kolejnych zawodnikach, którzy opuścili radomski klub, a byli to: Patryk Szczurek (prawdopodobnie kolejny sezon rozegra w Łuczniczce Bydgoszcz), Bartłomiej Grzechnik, Igor Grobelny, Zack La Cavera (szukają klubu) i Lukas Kampa (Jastrzębski Węgiel). Ostatnio zaś zakończono współpracę z Danielem Plińskim. – Daniel grał u nas dwa sezony. Zrobił bardzo dużo dobrego dla klubu, zarówno jeśli chodzi o grę, jak i atmosferę. Taka jest jednak kolej rzeczy. My Danielowi złożyliśmy propozycję, on jej nie przyjął. Myślę, że ja teraz nie mogę się koncentrować na tych zawodnikach, których już nie ma, a raczej bardziej na tych, którzy są. Na pewno Danielowi należy się szacunek za jego wkład w drużynę. Nigdy nie narzekał na zdrowie, zawsze zaciskał zęby i grał na swoim wysokim poziomie. Spotkaliśmy się, podziękowaliśmy sobie za współpracę i na pewno będziemy utrzymywać kontakt – skomentował trener Czarnych, Robert Prygiel.Klub kilka dni temu pochwalił się nowymi siatkarzami – atakującym SMS-u Spała, Jakubem Ziobrowskim oraz środkowym reprezentacji USA, Davidem Smithem. Ziobrowski walczy obecnie ze swoim zespołem o złoto I ligi mężczyzn. Młody zawodnik podpisał trzyletnią umowę, będzie razem z Bartłomiejem Bołądziem stanowił o sile w ataku Czarnych. Amerykański środkowy natomiast ma wnieść doświadczenie do radomskiej drużyny. – Bardzo wszechstronny jak na środkowego, dużo punktuje. W ostatnim sezonie został najlepszym środkowym ligi francuskiej. Dotychczas w Radomiu nie mieliśmy zawodnika o takiej charakterystyce. W ataku robi różnicę –  powiedział o nowym siatkarzu Prygiel.

Trener Czarnych Radom nie ukrywa, że cały czas trwają rozmowy z potencjalnymi nowymi nabytkami zespołu, jednak nie wiadomo, kiedy ogłoszone zostaną kolejne wzmocnienia. – Chcielibyśmy jak najszybciej ogłosić kolejne nowe nazwiska. Na niektórych zawodników nas nie stać, niektórym musimy się lepiej przyjrzeć, żeby zminimalizować ryzyko błędu. Cały czas prowadzimy rozmowy z siatkarzami i ciężko powiedzieć, kiedy zostaną one sfinalizowane – zakończył szkoleniowiec.

Zobacz również:
Karuzela Transferowa sezon 2016/2017

Co dalej z limitami dla obcokrajowców w Polsce?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: echodnia.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved