Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Milczarek: To jest nasza hala, czujemy się tutaj mocni

Robert Milczarek: To jest nasza hala, czujemy się tutaj mocni

fot. Katarzyna Antczak

– Żeby wygrać z PGE Skrą, trzeba grać do końca. Choć w każdym z setów zespół z Katowic obejmował prowadzenie, to udało nam się je odzyskać – mówił po spotkaniu z GKS-em Robert Milczarek. Dla PGE Skry było to szóste zwycięstwo przed własną publicznością bez straty seta.

Wygrana i pościg zakończony happy endem cieszą zespół, ale bełchatowianie nie byli do końca zadowoleni. W pierwszym secie musieli odrobić nawet sześciopunktową stratę. – Musimy wystrzegać się tego typu sytuacji, ponieważ – nie ujmując nic zespołowi z Katowic, bo jest bardzo mocny – rywalizując w Lidze Mistrzów, z mocniejszymi drużynami, taką przewagę odrobić może być ciężko – dodał libero PGE Skry, Robert Milczarek.

Sety zaczynaliśmy trochę uśpieni, może z nieodpowiednią koncentracją, ale najważniejsze, że w końcówce pokazaliśmy dobrą grę – ocenił Marcin Janusz. To on udanie pokierował grą, kiedy PGE Skra musiała odrabiać wspomnianą sześciopunktową stratę. – Ten pierwszy set był bardzo ważny. Mamy szeroką ławkę i wszyscy wchodzący pokazali się dziś z dobrej strony, także Bartek Bednorz czy Milan Katić.Najlepszym siatkarzem spotkania był jednak Patryk Czarnowski, który skończył 9/10 piłek w ataku i aż pięciokrotnie zatrzymał ataki katowiczan. – Jestem oczywiście bardzo dumny z naszego zespołu, że zdołaliśmy odrobić tę stratę. Jednak nie możemy pozwolić sobie, aby źle wchodzić w mecz. Musimy od pierwszej piłki włączyć nasz instynkt, aby każda piłka była ważna. Nie możemy czekać na to, co się wydarzy, tylko od samego początku dyktować tempo – podsumował środkowy PGE Skry.

To była szósta wygrana PGE Skry u siebie bez starty seta. – Rzeczywiście na naszym terenie jesteśmy nie do ugryzienia. Mam nadzieję, że tak zostanie nie tylko tutaj, ale dołożyły również dobrą grę na wyjazdach – przyznał MVP. – Kibice nam pomagają. To jest nasza hala, czujemy się tutaj mocni – dodał Robert Milczarek.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved